Перший президент незалежної України Леонід Кравчук, коментуючи ситуацію зі справами проти Петра Порошенка, зазначив, що недоторканність президента повинна бути лише тоді, коли він здійснює владу, оскільки "можуть бути різні політичні інтриги, сили, які можуть застосовувати і силові методи проти президента". Про це повідомляє видання "Радіо Свобода".
"Я це бачив на особистому досвіді. Якщо президент відбув свій термін (не пішов у відставку через імпічмент), виконав свою місію та пішов у відставку, має бути ухвалений регулярний закон про колишніх президентів", – відповів Кравчук на запитання, яке стосувалося кримінальних справ, порушених проти п'ятого президента України Петра Порошенка.
Поруч з цим, на думку Кравчука, колишній гарант повинен мати відповідний захист, "особливо матеріальний".
"Якщо за цей час він використовував країну для свого збагачення і робив це незаконно, то правоохоронні органи повинні розслідувати все, а якщо були порушення закону, його слід притягнути до відповідальності. І якщо він жив нормально, працював для людей, то його життя потрібно забезпечити, як і кожну людину, враховуючи зусилля, енергію та витрачений час", – вважає перший президент України.
Нагадаємо, вранці 10 червня Петро Порошенко прибув на допит в ДБР, де його мали допитувати у справі про прослуховування міжнародних переговорів з його участю. У бюро заявили про те, що нібито повідомили Порошенку про підозру.
Про те, що ДБР готується вручити Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба у грудні минулого року.
Запобіжний захід Порошенкові обиратимуть 18 червня. Офіс генпрокурора планує просити суд взяти п'ятого президента під варту з правом внесення 10 млн гривень застави.
Розглядати клопотання буде скандально відомий суддя Печерського суду Сергій Вовк. У 2012 році він засудив Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі. ЄСПЛ визнав вирок політично вмотивованим.
У 2015 році Верховна Рада дала дозвіл на арешт Вовка за підозрою у винесенні завідомо неправосудного рішення, а Вища рада правосуддя відсторонила його від посади. Проте вже в наступному році одіозний суддя повернувся до роботи в Печерському суді.
У грудні 2019 року Вовк відправив військовослужбовця Сил спецоперацій Андрія Антоненка і дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко в СІЗО, а військового медика Яну Дугар під домашній арешт. Суддя проігнорував представлені адвокатами факти, які свідчать про їхню непричетність до вбивства журналіста Павла Шеремета.