За підсумками нормандських переговорів в Парижі у партнерів України склалося враження, що кожен залишився при своєму, заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін на "круглому столі" "Нормандська зустріч – що далі" в Києві у вівторок.
"У наших партнерів залишилося враження - не знаю чи це добре чи погано, що на сьогодні кожен залишився при своєму. З реальних результатів - це обмін. І це дуже важливо емоційно. Але, звичайно, потім Росія це використовує для того, щоб тиснути в контексті подальших кроків. Другий момент - це дискусія стосовно розведення", - сказав він.
При цьому Клімкін зазначив, що у нього немає враження, що РФ готова піти бодай на найменші поступки в питанні передачі контролю над окупованою територією, її патрулювання.
"Також у мене немає вражень від учорашнього дня, що Росія готова піти на поступки з контролю над кордоном без того, щоб увійти в більш широку домовленість з ЄС і США. То є домовленість з Донбасу поки дуже складно собі уявити", - додав Клімкін.
9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.Повний текст комюніке можна прочитати тут.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Більше про саміт – у спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".