Корупція в Києві: депутати Київради не змогли звільнити секретаря Бондаренка

Поділитися
На момент голосування він вже був відсторонений.

Депутатам Київської міської ради під час таємного голосування не вдалося звільнити секретаря Володимира Бондаренка. Депутати вимагали відставки через «плівки Комарницького» та справи Національного антикорупційного бюро «Чисте місто» щодо корупції та земельних махінацій у місті.

З 96 депутатів, які брали участь у голосуванні за звільнення Бондаренка, 34 підтримали таке рішення, 23 виступили проти, ще 38 утримались.

Депутати хотіли провести голосування ще під час сесії Київради  минулого тижня. Однак тоді, міський голова Віталій Кличко, який проводив засідання, заявив, що цього питання немає у вже погодженому порядку денному.

Своєю чергою депутати заблокували трибуну і навіть влаштували сутичку. У міського голови навіть спробували вирвати пульт. Врешті-решт Кличко оголосив перерву в засіданні, а коли повернувся з неї, то назвав дату проведення голосування – 8 квітня. 

Зазначимо, що на початку сесії Київради 3 квітня Кличко заявив, що у справі про корупцію в Києві Бондаренко проходить як свідок і вже відсторонений від виконання обов’язків секретаря Київради. Однак, додав міський голова, враховуючи, що на цю посаду Бондаренка обирали депутати, то лише вони й можуть його звільнити.

Нагадаємо, 6 лютого НАБУ провело слідчі дії щодо бізнесмена Дениса Комарницького. Згодом Бюро повідомило, що спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснює масштабну операцію «Чисте місто», спрямовану на викриття корупційних схем у Київській міській раді.

У межах цієї справи Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для кількох фігурантів. Заступника голови КМДА Петра Оленича 7 лютого взяли під варту на два місяці із правом на заставу в розмірі 15 мільйонів гривень. А 21 лютого стало відомо, що він вийшов із СІЗО. Вже в березні стало відомо, що Михайло Терентьєв, Юрій Леонов та Олексій Мушта також вийшли із СІЗО під застави.

10 лютого з’явилася інформація, що Денис Комарницький намагався залишити Україну, після чого його оголосили в розшук. Щоправда, згодом з’ясувалося, що втекти він таки зміг. Як повідомив наш співрозмовник, кордон «смотрящому за Києвом» допомогли перетнути «представники прикордонної служби, а також — правоохоронних органів або спецслужб, яких він годував з руки».

Детальніше про махінації із землею читайте у статті Інни Ведернікової «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?», а також у статті Георгія Могильного «Будинки-привиди й «туалетні схеми» в законі. Чому постріли НАБУ та САП можуть бути холостими».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі