Партія "Слуга народу" і президент Володимир Зеленський залишаються на позиції не закріплювати в Конституції особливий статус окремих районів Донбасу. Про це розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.
"Наша позиція і позиція президента Володимира Зеленського – особливий статус до Конституції не вписувати. І обидва проєкти закону (першого варіанту та доопрацьованого, а пізніше відкликаного про внесення змін до Конституції щодо децентралізації, – ред.) були без якогось "особливого статусу", - зазначив Корнієнко.
На запитання про те, як просувається робота над текстом нового законопроєкту про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО, Корнієнко нагадав, що дію чинного закону було продовжено до 31 грудня 2020 року. Зараз, за його словами, депутати чекають "зовнішньополітичного сигналу" від Зеленського.
12 грудня 2019 року народні депутати ще на рік продовжили дію закону про особливий статус Донбасу.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО був прийнятий Верховною Радою у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Згодом парламент неодноразово продовжував його дію.
Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набирає чинності тільки "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України". Зокрема, стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Продовження дії закону було однією з домовленостей нормандського саміту, що відбувся у Парижі 9 грудня за участі Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона та Володимира Путіна.