Конституційний суд сьогодні розгляне звільнення трьох суддів, що змінить баланс сил в КСУ

Поділитися
Конституційний суд сьогодні розгляне звільнення трьох суддів, що змінить баланс сил в КСУ © Сайт Конституційного суда України
Уже тривалий час в КСУ затягують з обранням голови, що влаштовує Офіс президента. Як і звільнення представників ВРУ в суді. 

На середу, 7 грудня, призначено спеціальне пленарне засідання Конституційного суду України, на якому розглядатиметься питання про звільнення у відставку трьох суддів – Ірини Завгородньої, Сергія Саса та Ігоря Сліденка. Усі троє суддів були призначені Верховною Радою: Сергій Сас  та Ігор Сліденко – у березні 2014 року відразу після Революції Гідності, Ірина Завгородня – у вересні 2018 року.

Усі вище вказані судді подали заяви про відставку 25 листопада після того, як вчергове було зірвано спеціальне пленарне засідання з обрання голови Конституційного Суду. За інформацією з КС, засідання не відбулося через те, що на нього не з’явилися четверо суддів: Оксана Грищук, яка у переддень взяла відпустку на один день, Олег Первомайський, який раптово захворів (без оформлення лікарняного), Петро Філюк, який ніяк не міг приїхати на засідання (через це засідання перенесли на годину, але він так і не доїхав), Олександр Петришин, який без пояснення причин просто не з’явився на засідання. Відтак, засідання з виборів голови КС не відбулося через відсутність кворуму.

У Конституційному Суді вважають, що у зриві виборів голови КС зацікавлений Сергій Головатий, який як старший за віком суддя уже тривалий час виконує обов’язки голови КС, а тепер виконуватиме їх невизначений час. Офіс президента також влаштовує така ситуація, оскільки там, по-перше, там ще не визначилися із своєю кандидатурою на цю посаду, по-друге, задоволені співпрацею з нинішнім в.о. голови КС.

Звільнення трьох вказаних суддів КС у відставку дає можливість Банковій вже у найближчий час завести через парламент до КС своїх представників. Тоді баланс сил у КС різко зміниться на користь Офісу, що дозволить встановити фактично повний контроль за цим органом.    

Нагадаємо, що Венеційська комісія нещодавно дала свій висновок на законопроект про реформу КС, необхідний для вступу України в ЄС. Цим законопроектом передбачається вдосконалення процедури конкурсного відбору кандидатів у судді КС. Але наразі цей законопроект остаточно не ухвалено – у кінці листопада він був внесений на розгляд парламенту, але потім був знятий з розгляду. Не виключено, що відтягування з ухваленням цього закону пов’язано з тим, щоб ще за старою процедурою заповнити три вакансії суддів КС за квотою парламенту, які з’являться при звільненні у відставку вказаних суддів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі