За даними видання, у вівторок судді після піврічного вивчення конституційного подання Львівської міської ради вирішили відмовити в розгляді даної справи. Підстава - непідвідомчість питань конституційного подання компетенції суду і невідповідність тексту звернення положенням закону.
Львівська міська рада у серпні минулого року першою звернулася до Конституційного суду з поданням про тлумачення окремих статей закону про мову, ініційованим депутатами Партії регіонів.
На початку 2013 року цей суд відмовив 51 народним депутатам і Львівській облраді у відкритті провадження щодо мовного законодавства.
На розгляді у КС залишається останнє конституційне подання 51 народного депутата щодо визнання закону "Про принципи державної політики" неконституційним.
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
Закон набрав чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційного двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська і Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації "мовного закону".
Угорська мова стала регіональною у місті Берегово, молдавська (румунська) - у селі Тарасівці Чернівецької області.
Румунська також стала регіональною мовою у селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області. !zn
Читайте також:
Герман анонсувала зміни в закон про мови
Кандидатам в чиновники хочуть влаштувати іспит з української мови