Попередньо 3 у четвер, 11 квітня.
Як повідомили у прес-службі КС, питання про розгляд подання 48 народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори, які стосуються місцевих виборів у Києві, внесено до порядку денного пленарного засідання КС на 11 квітня.
У прес-службі також повідомили, що КС на пленарному засіданні 2 квітня прийняв рішення про те, що ця справа буде розглядатися у формі письмового слухання. Суддею-доповідачем у справі призначений Олег Сергейчук.
Як повідомлялося, Верховна Рада 2 квітня не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Дане рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КС.
Подання 48 народних депутатів щодо виборів 3 надійшло до КС 19 березня.
Народні депутати просять КС дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".
Частина третя статті 141 Конституції свідчить, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.
Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 Закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, окрім випадків, встановлених Конституцією і законами.
Один з авторів подання, народний депутат 3 повідомив, що депутати просять КС розтлумачити, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.
На думку експертів, на підставі рішення КС вибори в Києві можуть бути перенесені на 2015 рік, коли будуть проводитися чергові місцеві вибори на території всієї України.
Наприкінці травня 2008 року відбулися позачергові вибори депутатів 3 і столичного голови. На думку опозиції, влітку в столиці повинні відбутися чергові вибори, тому термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови повинен становити п'ять років. !zn
Читайте також:
Попову кортить провести вибори мера Києва
Рада провалила голосування за вибори у Києві
Регіонали заплатили учасникам мітингу "за євроінтеграцію" по 200 гривень
В опозиції не виключають, що київські вибори можуть призначити на 9 червня