Конституційна комісія затвердила проект змін в Основний закон щодо децентралізації

Поділитися
Конституційна комісія затвердила проект змін в Основний закон щодо децентралізації Конституційна комісія ухвалила перше рішення © obozrevatel.com
Його передадуть на розгляд президенту. У тексті врахують висновки Венеціанської комісії.

Конституційна комісія затвердила в п'ятницю проект змін в Основний закон в частині децентралізації.

"Хочу привітати всіх членів Конституційної комісії з першим рішенням, яке ми прийняли, хочу підкреслити і заявити, що ми продовжуємо з вами роботу і будемо далі напрацьовувати пропозиції", - сказав голова Верховної Ради, глава комісії Володимир Гройсман на засіданні комісії в п'ятницю.

Базовий варіант документ передадуть президенту Петру Порошенку.

"Остаточне рішення приймає президент, оскільки наша функція лише консультативно-дорадча", - зазначив Гройсман.

Також направлять президенту особливі думки та пропозиції членів Конституційної комісії щодо змін до Конституції, які не увійшли до базового варіанту.

Гройсман також доручив внести техніко-юридичні правки в схвалений текст змін на предмет відповідності висновкам Венеціанської комісії.

Член Комісії Віктор Мусіяка раніше заявив, що Конституційна комісія закріпить в перехідних положеннях зміненої Конституції України дію закону про особливий режим місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей. Гройсман в свою чергу висловив упевненість, що зміни в Конституцію в частині децентралізації підтримає конституційна більшістю парламенту.

Раніше "Дзеркало тижня.Україна" писало про те, що структура української Конституції і деякі її юридичні конструкції здаються недосконалими. Експерти відзначають, що для перехідних демократій, яким притаманний юридичний позитивізм, багато значить розкриття у загальних рисах таких понять, як "соціальна держава", визначення структури реалізації соціальних прав і кореспондуючих соціальних зобов'язань держави. Інакше на виході виходить документ з набором політичних гасел і декларацій, що суперечить природі конституції як акта установчої влади народу. Про особливості української Конституції читайте в статті Михайла Савчина "Конституційний аудит і конституційна реформа (санація)"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі