Коморовський нагадав, що від конфліктів поляків і українців вигравала третя сторона

Поділитися
Коморовський нагадав, що від конфліктів поляків і українців вигравала третя сторона © biznes.interia.pl
У річницю Волинської трагедії президент Польщі закликав до примирення. На основі правильного трактування загальної історії.

Президент Польщі Броніслав Коморовський впевнений, що історичні події повинні не розділяти, а сприяти примиренню і зміцненню співпраці між українським та польським народами.

"Минуле, навіть найбільш драматичне, не повинно розділяти. Чесно трактоване минуле повинно служити примиренням і співпрацею між нашими народами і нашими двома незалежними державами", - сказав польський президент у Луцьку з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії.

"Я бажаю, щоб ця рана швидше загоїлася в пам'яті двох братніх народів, і нам не потрібно забувати, що від конфліктів між польським і українським народами завжди вигравав хтось третій, хто завжди загрожував нашій незалежності, нашій свободи", - підкреслив він.

За словами польського президента, примирення на основі істини стоїть вище тих чинників, які призводять до розколу і недовіри між народами.

"Ми разом сумуємо за жертвами злочинів, які були скоєні на волинській землі 11-12 липня 1943 року і разом звертаємося до Бога за всі злочини і образи простими словами: "Прости нам борги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим", - сказав Коморовський.

Як відомо, 12 липня польський сейм ухвалив резолюцію "У 70-ту річницю Волинського злочину", в якій залишилося формулювання "етнічна чистка з ознаками геноциду". Таким чином, депутати не підтримали поправку опозиції про застосування формулювання "геноцид". Сенат Польщі текст цієї резолюції прийняв наприкінці червня поточного року, в ньому теж події названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

Цей крок викликав гостру критику з боку українців, які апелювали до тисячів убитих військами Армії Крайової українців.

Президент Польщі Броніслав Коморовський під час відкриття пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві 11 липня заявив, що злочини на Волині 1943 року "мали ознаки геноциду" і закликав український і польський народи до взаємного прощення і примирення.

У істориків багато питань викликають події, які відбувалися 11-12 липня 1943 року - цей період називають кульмінацією трагедії, коли, за різними даними, підрозділами УПА були атаковані від 60 до 100 польських населених пунктів. Ряд дослідників говорять про те, що жертвами протистояння стали близько від 30 до 100 тис. поляків. Кількість загиблих з українського боку оцінюється, за різними даними, від 2 до 24 тис. осіб. !zn

Читайте також:

Кравчук звинуватив у державній зраді депутатів, які звернулися до польського сейму з приводу Волині

Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом

Польський президент заявив, що Волинська трагедія мала ознаки геноциду

Депутати від Партії регіонів і КПУ попросили польський сейм визнати Волинську трагедію геноцидом поляків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі