Комітет Ради рекомендував депутатам прийняти за основу законопроєкт про деолігархізацію

Відео Доповнено
Поділитися
За даними ZN.UA, голоси за законопроєкт можуть віддати члени чотирьох фракцій і груп.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроєкт №5599 про деолігархізацію. Документ подав до парламенту президент Володимир Зеленський.

Підтримали законопроєкт 9 членів комітету. Всі вони входять до фракції «Слуга народу». Четверо членів комітету висловилися проти, один - утримався. Законопроєкт представляв міністр юстиції Денис Малюська.

У сесійній залі депутати голосуватимуть за законопроєкт 1 липня. За даними ZN.UA, голоси за законопроєкт готові віддати «слуги», депутати з груп «Довіра» та «За майбутнє» і, можливо, члени «Голосу».

Зазначимо, що  у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради вказано, що законопроєкт про деолігархізацію може стати інструментом впливу на формування Вищої ради правосуддя. Крім того, ГНЕУ вважає, що у нинішній редакції документ порушує конституційні права громадян України, розширює повноваження президента та РНБО визначені Конституцією, та містить низку інших недоліків і ризиків. 

Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону №5599 «Про запобігання загрозам національної безпеки, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Зазначимо, що з першим президентським законопроєктом ZN.UA ознайомило читачів 27 травня, в статті Юлії Самаєвої «Законопроєкт «Про олігархів»: основні положення vs головні очікування». Вранці 3 червня текст законопроєкту з'явився на сайті парламенту, в ньому частково враховані рекомендації західних партнерів України та ZN.UA, які прочитали попередній варіант законопроєкту й висловили свої зауваження.

Подання Зеленським законопроєкту продиктоване двома факторами. Перш за все бажанням створити видимість боротьби з олігархами, щоб виборець перестав звертати увагу на відсутність глобальних змін у державі. Друга мета – медійно потіснити власників великих телеканалів, блокуючи навіть мінімальну критику Зеленського та його команди. Про те, якими будуть наступні маневри на деолігархічному фронті, читайте у статті Олександра Лємєнова «Законопроєкт «Про олігархів»: чи не стане увертюра фінальним акордом?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі