Комітет порекомендував Раді зменшити розмір застави для кандидатів на посаду міського голови

Поділитися
Комітет порекомендував Раді зменшити розмір застави для кандидатів на посаду міського голови
Профільний комітет розглянув законопроект, який пропонує внести зміни у Виборчий кодекс.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект № 2769, який вносить зміни до статті 225 Виборчого кодексу. Зокрема, документом передбачено зменшення суми грошової застави для кандидатів на посаду міського голови, а також для кандидатів за виборчими списками партій обласних і міських рад.

Під час засідання комітету одна з авторок проекту закону позафракційна Оксана Савчук заявила про те, що прийняття документа дозволить зробити грошову заставу для кандидатів, які балотуються у міські голови, а також для партій, які висувають своїх кандидатів у місцеві ради, реальним. На її думку, після прийняття Виборчого кодексу сума застави зросла, до того ж вона не обґрунтована.

Так, документ передбачає уніфікацію грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з населенням понад 90 тисяч осіб, а також для кандидатів з виборчих списків партій в місцеві ради (обласні та міські) з кількістю виборців понад 90 тисяч. Також в законопроекті йдеться про встановлення розміру грошової застави у сумі чотири мінімальні заробітні плати за кожні 90 тис. виборців.

У чинній редакції Виборчого кодексу розмір суми застави розраховується з суми чотирьох розмірів мінімальних заробітних плат за кожні 10 тис. виборців.

Згідно з пояснювальною запискою, розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в обласні ради становить від 1,28 млн грн (Чернівецька обл.) до 4,67 млн грн (Дніпропетровська обл.).

Раніше джерело ZN.UA повідомив про те, що Верховна Рада готує жорстку партизацію місцевих виборів. Зокрема, в парламенті зараз ведуться переговори щодо змін у Виборчий кодекс, які знизять бар'єр для громад нижнього рівня, коли мажоритарка залишиться тільки у дрібних громадах з населенням до 10-15 тисяч осіб.

Також йдеться про встановлення п'ятивідсоткового бар'єру для партій. Якщо, наприклад, партія, яка балотується в місцеву раду, набирає 70% голосів, але в той же час провалюється на загальноукраїнському рівні, не дотягуючи до 5%, то даремно вклалися. При цьому міський голова може балотуватися тільки, як член якоїсь партії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі