Комісія з питань стратегічного партнерства України і США може зібратися вже в кінці жовтня

Поділитися
Комісія з питань стратегічного партнерства України і США може зібратися вже в кінці жовтня © Посольство України в СШАFacebook
Дмитро Кулеба назвав орієнтовні терміни проведення засідання.

Засідання Комісії з питань стратегічного партнерства України і Сполучених Штатів відбудеться орієнтовно в кінці жовтня - першій половині листопада. Про це глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що засідання Комісії відбудеться орієнтовно в кінці жовтня - першій половині листопада. Дати ще немає. У нас стоїть два завдання. По-перше, нам треба перезавантажити цей орган, зробити його сильнішим, більш ефективним. Ми розробили своє бачення, як це зробити і будемо обговорювати це з американцями. По-друге, ми повинні прийняти нову Хартію стратегічного партнерства, яка буде відповідати сучасним реаліям», - заявив Кулеба.

Глава українського МЗС також додав, що Комісія стратегічного партнерства є рушійною силою двосторонніх відносин України та Сполучених Штатів.

«Лідери можуть зустрітися, домовитися, але якщо системи з обох сторін не почнуть крутити колеса, то ніхто нікуди не поїде. Стратегічна комісія - це місце, де обидві сторони крутять колеса для того, щоб великі політичні, економічні та гуманітарні домовленості готувалися, і після прийняття реалізовувалися», - пояснив міністр.

За словами Дмитра Кулеби, представництво в Комісії буде збережено на рівні держсекретаря США і міністра закордонних справ.

«Справа в тому, що я, відверто кажучи, вважаю, що якщо виходити на вищий рівень, то потрібен виключно формат президентської ради, тобто президентів. На мою думку, ми повинні відходити від моделі, коли співрозмовником президента України є віцепрезидент Сполучених Штатів. Це питання статусу двосторонніх відносин. Тобто, якщо ми стратегічні партнери, то потрібен механізм регулярних консультацій саме між президентами. Це моя позиція, як міністра. Якщо дійде справа до відновлення цього органу, то я буду наполягати саме на такій моделі», - зазначив глава українського МЗС.

Відповідаючи на питання про те, що таке план трансформації, представлений у Вашингтоні, Кулеба зазначив, що його «розробили як набір інвестиційних проєктів, де Україна спільно з партнерами може робити хороші справи для розвитку і для трансформації України».

За словами глави дипвідомства, він поки нічого не знає про конкретні кроки, які робляться за призначенням американського посла в Україні.

«Обіцяють, але поки, крім чуток, мені нічого не відомо про конкретні кроки, які робляться в цьому напрямку. Але мені здається, що пані Квін (Христина Квін, тимчасова повірена у справах США в Україні) поки ефективно представляє інтереси Сполучених Штатів в Україні», - додав Кулеба.

Міністр зазначив, що для України найважливіше зараз, щоб в Держдепі США в принципі остаточно сформувалася команда, яка відповідає за Українську державу.

«І такі призначення почали відбуватися. Для мене важливо, щоб весь Держдеп працював на Україну, а не тільки один спецпредставник Держдепу», - сказав він.

Раніше повідомлялося, що Україна і США готують нову Хартію про стратегічне партнерство. Документ як раз і планують затвердити під час осіннього засідання Комісії з питань стратегічного партнерства. На засіданні, зокрема, розглянуть План трансформації України, представлений Зеленським під час робочого візиту в США.

Нагадаємо, перед візитом президента Володимира Зеленського в США, який відбувся в кінці серпня-початку вересня, експосли в Сполучених Штатах Валерій Чалий і Олег Шамшура (за сприяння МФ «Відродження») підготували «Дорожню карту посиленого стратегічного партнерства Україна-США». У ній для ефективної роботи Комісії пропонується проводити засідання під головуванням міністра закордонних справ України і держсекретаря США щороку.

Регулярна робота цього органу не тільки надала б необхідну системність співпраці, позбавила б від необхідності випрошувати/продавлювати двосторонні зустрічі, а й дозволила б вирішувати багато проблемних питань не ad-hoc «в пожежному режимі», а в межах офіційного двостороннього механізму.

Докладніше про те, чого варто, а чого не варто очікувати від візиту президента України до США, читайте у статті Тетяни Силіної «Мертвий сезон: що Зеленський привезе від Байдена з Вашингтона» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі