У спробі заспокоїти демонстрантів глава держави оголосив новий склад кабінету міністрів, відправивши у відставку, зокрема, одіозного главу міністерства внутрішніх справ Єгипту Хабіба Адлі.
Мубарак вимагає від уряду просування до конституційної та законодавчої реформи через діалог з різними політичними партіями. Він також доручив почати нову економічну політику, яка зможе покласти край стражданням людей і знизити рівень безробіття шляхом створення нових робочих місць.
Однак, на думку більшості експертів, акції протесту не вщухнуть до тих пір, поки демонстранти не доб'ються відставки самого Мубарака, який перебуває при владі вже 30 років.
На вівторок заплановано проведення наймасштабнішої акції протесту під гаслом "протест мільйонів".
Раніше було оголошено, що всі рейси авіакомпанії Egyptian Airlines - як внутрішні, так і міжнародні - будуть скасовані на час дії в Єгипті комендантської години, тобто з 15:00 до 8 ранку за місцевим часом, у понеділок, вівторок і середу. Залізничне сполучення на цей період також буде призупинене.
Залишити країну намагаються тисячі іноземців. Як повідомлялося, за даними МЗС України в Єгипті станом на 31 січня перебуває близько 6,5 тисяч українських туристів, з низ 3 тисячі - в Хургаді. У МЗС не виключили можливості евакуації туристів з країни.
За словами кореспондента "Бі-бі-сі", у міжнародний аеропорт Каїра для забезпечення безпеки введено війська. Сотні людей намагаються знайти додаткові місця на переповнені рейси. Масова евакуація іноземців проводиться, в основному на чартерних рейсах.
Масові акції протесту з вимогою відставки президента країни Хосні Мубарака тривають в Єгипті вже сьомий день.
На тлі політичної кризи в Єгипті ціни на нафту на міжнародних біржах вперше перевищили позначку в 100 доларів за барель.
За матеріалами: BBC Russian