Депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко, Сергій Ківалов і Володимир Олійник запевняють, що вони не поєднують депутатську діяльність з адвокатською.
Про це вони заявили, коментуючи оприлюднену 1 березня інформацію громадянського руху "Спільна справа", активісти якого виявили у Верховній Раді 37 регіоналів-"сумісників" і звернулися до віце-спікера Руслана Кошулинского із закликом скористатися своїм правом і звернутися в суд з позовом про позбавлення їх депутатських повноважень.
Колесніченко запевнив, що дія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю було припинено згідно із законом ще в 2006 році.
"У невідповідності цієї інформації дійсності можна переконатися, відкривши Єдиний реєстр адвокатів, розміщений на сайті Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. Там відображена інформація про те, що вона припинена", - відзначив він.
При цьому Колесніченко уточнив, що він брав участь у декількох судових процесах, "але не в якості адвоката, а як представник за дорученням Севастопольської міської ради з резонансних справах розкрадання земель міста, і, природно, не отримував за це ніякої грошової винагороди".
Ківалов також заявив, що припинив своє адвокатське свідоцтво після обрання народним депутатом.
"Це значить, що весь цей час я не займався адвокатською діяльністю ні в яких її проявах", - підкреслив він.
Ще один регіонал Володимир Олійник заявив, що звернувся із заявою в кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Черкаської області 3 жовтня 2012 року, щоб припинити адвокатску діяльність, - проте, за його словами, реєстр адвокатів почав працювати лише з середини січня цього року.
У реєстрі адвокатів свідоцтво Олійника значиться як чинне. Однак він запевняє, що не веде вже адвокатську діяльність.
Тому, додав Олійник, "недоречно говорити про вибірковість" як у випадку з Сергієм Власенком.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Рибак подав у Вищий адміністративний суд подання про позбавлення представника "Батьківщини" Сергія Власенка депутатського мандата на підставі того, що він нібито поєднував депутатську діяльність з адвокатською.
Власенко стверджує, що він відмовився від адвокатської діяльності, написавши заяву 22 лютого, а для Юлії Тимошенко є захисником, а не адвокатом. Разом з тим, у реєстрі адвокатів під його ім'ям немає позначки, що свідоцтво припинено.
Власенко також упевнений, що його заарештують після позбавлення депутатського мандата. !zn
Читайте також:
У Партії регіонів відповіли з приводу Власенка: регіонала Веревського теж можуть позбавити мандата
Подання про позбавлення Власенка депутатських повноважень направлено до суду
У Конституційний суд надійшло подання про позбавлення мандатів Балоги і Домбровського
Фракція ПР має намір очиститися від прогульників: позбутися мандата може навіть Юра Єнакієвський