Кого українці підтримали б на найближчих президентських виборах: ZN.UA порівняло отримані соціологами результати

Інфографіка
Поділитися
Кого українці підтримали б на найближчих президентських виборах: ZN.UA порівняло отримані соціологами результати © yes-i-do.com.ua
Редакція ZN.UA порівняла результати соціологічних досліджень, проведених упродовж квітня. 

Якби президентські вибори в Україні відбулися найближчим часом, то найбільшу підтримку на них міг би отримати чинний глава держави Володимир Зеленський. Про це свідчать як результати опитувань, проведених Центром Разумкова, так і результати досліджень Київського міжнародного інституту соціології. Щоправда, цифри дещо різняться. Редакція ZN.UA, для зручності читачів, порівняла цифри, отримані соціологами. 

Як зазначають у Центрі Разумкова, за Володимира Зеленського готові віддати свої голоси 28,3% респондентів, що визначилися з кандидатурою (або 19,8% серед усіх). Для порівняння, за даними КМІС, за Зеленського проголосували б 31,4% опитаних, які визначилися (або 23,4% серед усіх). Різниця між отриманими даними перевищує похибку вибірки.

На другому місці в результатах обох дослідницьких центрів знаходиться п'ятий президент України Петро Порошенко. І в Центрі Разумкова, і в КМІС зазначають, що за нього готові проголосувати 18,1% респондентів, які визначилися з кандидатурою. Після Порошенка - лідер партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко з підтримкою 14,5% респондентів, що визначилися і 10,8% серед усіх (за даними Центру Разумкова) та відповідно 9,6% серед тих, хто визначився, і 7,1% серед усіх (за даними КМІС).

Лідерку Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко підтримали б, за даними разумковців, 10,5% тих, хто визначився з вибором (8,3% серед усіх опитаних). При цьому, на думку дослідників КМІС, за неї готові віддати голоси 11,9% опитаних українців (8,9% серед усіх опитаних).

За лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка проголосували б 6,2% опитаних, які визначилися з вибором (за даними Центру Разумкова) і 10,4% (за даними КМІС).

За лідера "Української стратегії" Володимира Гройсмана, за даними Центру Разумкова, готові проголосувати 3,3% опитаних, що визначилися. За даними КМІС, за нього проголосувало б дещо більше респондентів - 5,3%. 

Лідера Радикальної партії Олега Ляшка підтримали б 2,6% опитаних (за Центром Разумкова) та 4% (за даними КМІС). 

За даними Центру досліджень Разумкова, за голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова готові проголосувати 1,9% тих, хто визначився і 2,4% серед усіх. За лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - відповідно 1,6% і 2,2%, за представника Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслана Кошулинського - відповідно 1,4% і 1,9%, за голову Києва Віталія Кличка - відповідно 1,1% і 0,9%.

За лідера Блоку Вілкула "Українська перспектива" Олександра Вілкула віддали б голоси 0,8% тих, хто визначився і 1,1% серед усіх (за даними разумковців). При цьому, як зазначають у КМІС, за нього проголосували б 0,9% і 1,2% відповідно

Як зазначають у Київському інституті соціології, керівнику партії "Наші" Євгенію Мураєву висловили б свою підтримку 5% опитаних, які визначилися зі своєю кандидатурою і 3,7% серед усіх. Лідерку "Голосу" Кіру Рудик підтримали б 0,1% тих, хто визначився з кандидатурою.

Зазначимо, що дослідження Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова проводилося з 22 по 29 квітня 2021 року методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів. Був опитаний 2021 респондент у віці від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

У свою чергу дослідження Київського міжнародного інституту соціології проводилося упродовж 16-22 квітня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2003 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі