Повернення кримінальної відповідальності за наклеп свідчить про спробу влади встановити в Україні тоталітаризм. Про це заявив генеральний директор ТВі і кандидат в депутати від об'єднаної опозиції Микола Княжицький, коментуючи прийняття Верховною Радою в першому читанні проекту закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи» .
«Для мене особисто це надзвичайно сумна сторінка в українській історії, тому що я був першим журналістом, проти якого порушувалася кримінальна справа у 1992 році за законом про наклеп, коли він ще був кримінальний. Мене водили на допити, я годинами сидів у Генеральній прокуратурі, мене звинувачували в наклепі на президента Леоніда Кравчука. Повернення кримінальної відповідальності я розцінюю виключно як спробу встановити повний тоталітаризм в країні», - сказав Княжицький.
Він зазначив, що притягувати журналістів або громадян до кримінальної відповідальності за наклеп в умовах, коли незалежність судів знищена, це "однозначно - встановлювати диктатуру". "Тому я думаю, що потрібно визначатися і журналістам, і суспільству, бачити, де добро, а де зло і вставати на захист своїх прав", - зазначив Княжицький.
Нагадаємо, 18 вересня український парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає введення кримінального покарання за наклеп, у тому числі у вигляді обмеження волі на термін до трьох років.
Читайте також:
Євродепутат вважає, що кримінальна відповідальність за наклеп в Україні - це цензура
Рада попередньо погодилася повернути кримінальну відповідальність за наклеп
«Репортери без кордонів»: Закон про боротьбу з наклепом - репресивний, каральний і непродуктивний
В Україні слідом за Росією пропонують ввести кримінальне покарання за наклеп
«Репортери без кордонів»: Ситуація зі свободою слова в Україні різко погіршилася