Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому не денонсований договір про дружбу з РФ

Поділитися
Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому не денонсований договір про дружбу з РФ У цьому договорі Росія визнає територіальну цілісність України © Facebook/Олег Федонюк
У двосторонній угоді Росія повністю зобов'язується не нападати на українську державу.

Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Росією не денонсований українською стороною через норми договору, порушення яких будуть використані у судових позовах проти РФ, розповіла віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі "5 каналу".

"Це поновлення цієї дискусії, вона йде вже досить довгий час практично з початку агресії РФ на Україну. Ми маємо базу, яку ми можемо використовувати в наших судових позовах проти РФ якраз посилаючись, зокрема, не тільки на порушення міжнародних багатосторонніх угод з боку РФ, а безпосереднього порушення двосторонньої угоди – так званого великого договору між Україною і Росією. Акт про дружбу і співробітництво, що до цього часу чинний, саме тому, що там Росія визнає повністю нашу територіальну цілісність і Росія там зобов'язується не нападати на українську державу, і це є пряме порушення - ця поведінка РФ протягом цих чотирьох років", - зазначила вона.

Климпуш-Цинцадзе також додала, що термін дії угоди спливає і вона має бути автоматично поновлена за згодою сторін або розірвана.

"Очевидно, що час його спливає. Він має бути або автоматично поновлений, якщо сторони дійдуть такої згоди, очевидно, що це є така чергова точка "Че", точка кульмінації, коли необхідно буде, по-перше, сказати "досить", по-друге - зрозуміти, що тут може бути серйозна гра РФ і вона теж зможе зманіпулювати тим, як вона поводиться з точки зору цієї угоди", - додала Климпуш-Цинцадзе.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила в середу, 5 квітня, що не бачить доцільності у збереженні договору про дружбу партнерство і співробітницво з Росією. Вона пояснила, що МЗС виступає не за його розірвання, а за те, щоб не продовжувати на наступні 10 років.

Вона також розповіла, що до 2014 року між Україною і РФ був укладений 451 міжнародний договір. З того часу прийнято рішення про зупинення дії одного міждержавного договору, 25 міжурядових договорів (20 з ініціативи України, 5 - Росії), 18 міжвідомчих договорів.

У березні народний депутат Світлана Заліщук розповіла, що Міністерство закордонних справ підготувало пропозиції Президенту про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі