Міністр закордонних справ Павло Клімкін виступив на засіданні Радбезу ООН, на якому Росія заблокувала резолюцію про створення "Боїнга".
Він повідомив, що винні у знищенні літака, що слідував рейсом MH17, повинні бути притягнуті до відповідальності.
"Ми хочемо, щоб винні постали перед міжнародним судом. Ні в кого не буде жодних причин протистояти цьому, крім тих, хто скоїв цей злочин", - заявив він.
"Українці сприйняли падіння літака як національну трагедію. Вона такою і залишиться в наших серцях", - заявив він, зазначивши, що Україна сприяла роботі пошукових груп на місці катастрофи.
За словами міністра, світове співтовариство повинне "притягнути до відповідальності всіх, хто скоїв цей жахливий злочин".
"Ми хочемо, щоб правда про цей злочин була відкрита", - додав Клімкін.
Аналогічну заяву зробив президент також Петро Порошенко, який у своєму Facebook прокоментував провальне голосування в Радбезі ООН "Боїнгу": результати голосування говорять самі за себе.
Представник США в Раді безпеки ООН Саманта Пауер також висловила обурення результатами голосування за проект резолюції та заявила, що російське вето не зупинить правосуддя, а Малайзія заявила про намір знайти альтернативні шляхи для покарання винних у катастрофі "Боїнга".
Напередодні офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомила, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу. Постпред України також заявляв, щотрибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.