У понеділок, 5 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що під час переговорів у Нормандському форматі в Парижі президент Росії Володимир Путін вперше погодився на повний доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всіх районів, які контролюються бойовиками в Донбасі.
"Перший раз я почув від російської сторони, від Путіна, що спостережна місія ОБСЄ повинна мати повний доступ до всього Донбасу, згідно зі своїм мандатом. Без цього повного доступу немає ніякої впевненості, що будь-який прогрес у сфері безпеки у нас є. Він не є повним, ми не можемо говорити про наступні кроки. Як ми можемо говорити про відведення російських військ або про відвід російської техніки, коли це нікому контролювати на всьому просторі Донбасу?", - сказав Клімкін в прямому ефірі ток-шоу "Свобода слова на ICTV".
За його словами, ця домовленість є основною.
"Тому що наші домовленості - розмінування під егідою ОБСЄ, заборона використання російською стороною засобів радіоелектронної боротьби для того, щоб глушити дрони ОБСЄ – це все дуже важливо. Але ця одна домовленість – повний доступ ОБСЄ – вона відкриває шлях", - вважає глава МЗС України.
На початку жовтня президент України Петро Порошенко заявив, що під егідою ОБСЄ почнеться розмінування території Донбасу за участю Німеччини і Франції. За його словами, було прийнято рішення про збільшення чисельності місії ОБСЄ та розширення її мандата.
2 жовтня в Парижі відбулася зустріч у "нормандському форматі" глав держав України, Росії, Франції і Німеччини, в ході яких були досягнуті важливі домовленості.
Зокрема, місцеві вибори в окупованому Донбасі будуть проходити у відповідності з українським законодавством. Тому дата проведення виборів буде змінена.
За словами президента Франції, на місцевих виборах кандидати від бойовиків "ДНР" і "ЛНР" повинні отримати імунітет. Він додав, що в рамках зустрічі обговорювалося і питання амністії, яка "повинна статися разом з виборами".
3 жовтня Київ починає відвід озброєнь калібром менше 100 мм. Про це президент Петро Порошенко повідомив на підсумковій прес-конференції в Парижі. Відведення легких озброєнь повинно проходити 41 добу.