Клімкін закликав ЄС створити місію для сприяння виконанню Мінських угод

Поділитися
Клімкін закликав ЄС створити місію для сприяння виконанню Мінських угод Клімкін виступає за створення нової місії ЄС - з Мінських угод © getthebigpicture.net
Глава МЗС України вважає, що Євросоюз має посилити свою роль у контролі над виконанням угод.

Започаткування місії Спільної політики безпеки та оборони на підтримку виконання Мінських домовленостей стане вагомим внеском з боку Євросоюзу у стабілізацію ситуації на Донбасі.

З такою заявою на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС та держав-партнерів ініціативи "Східне партнерство" в Люксембурзі виступив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, йдеться у повідомленні прес-служби МЗС. Захід був присвячений обговоренню питань підготовки до саміту "Східного партнерства", що відбудеться 21-22 травня в Ризі.

За словами міністра, наразі Україна, Грузія та Молдова, які уклали угоди про асоціацію з ЄС, зіткнулися зі спільними завданнями та викликами, пов'язаними з виконанням умов угоди, і створенням зони вільної торгівлі з Євросоюзом. З огляду на це він висловився за створення окремого формату взаємодії у рамках "Східного партнерства", який би не лише об'єднував ці три країни, а й враховував нову різношвидкісну динаміку в рамках ініціативи.

Під час свого виступу на пленарному засіданні Клімкін озвучив бачення України стосовно можливих результатів Ризького саміту, а також подальшого розвитку ініціативи "Східне партнерство". Міністр наголосив на необхідності посилення співпраці східних партнерів з Європейським Союзом у рамках Спільної політики безпеки та оборони у зв'язку з триваючою агресією Російської Федерації. Суттєвим внеском з боку ЄС у питання стабілізації ситуації на Донбасі могло б стати започаткування місії Спільної політики безпеки та оборони на підтримку виконання Мінських домовленостей.

Особливий інтерес для України серед можливих конкретних досягнень Ризького саміту "Східного партнерства" становить забезпечення прогресу в лібералізації візового режиму та підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Нагадаємо, що 13 квітня на міністерській зустрічі "нормандської четвірки" було прийнято рішення про створення чотирьох робочих груп у рамках тристоронньої контактної групи - з безпеки, політичних, соціально-економічних та гуманітарних питань.

Читайте також: США готові посилити економічний тиск на Росію за зрив мінських домовленостей

У середині квітня НАТО в черговий раз зафіксувало поставки зброї в Донбас з боку Росії і звинуватило її в порушенні Мінських угод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі