Клімкін вважає, що між Україною та Польщею немає конфлікту

Поділитися
Клімкін вважає, що між Україною та Польщею немає конфлікту Клімкін: У нас немає конфлікту, але є емоційний контекст © Цензор.нет
У відносинах двох країн є "емоційний контекст", який ґрунтується на історичних подіях, сказав міністр.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив про те, що Україна і Польща мають добрі стосунки й про конфлікт між країнами не йдеться. За його словами, є "емоційний контекст", який ґрунтується на історичних подіях. Про це глава Міністерства закордонних справ сказав під час виступу у Львові, передає "Європейська правда".

"У нас немає конфлікту, але є емоційний контекст. Часто ця емоційність ґрунтується на історичних подіях. Польські політики прагнуть розставити всі крапки над "і", тільки ґрунтуючись на своєму баченні історичних подій. Історія - складна штука. Загальна історія - ще складніше", - сказав міністр.

Він закликав політиків виважено підходити до вирішення історичних питань. За словами Клімкіна, він намагається донести польським колегам, що держава не може відповідати "за злочини окремих воєнізованих загонів, непідконтрольних державі".

"Ставити знак рівності між окремими загонами - це маразм, це не відповідає ні історичній правді, ні реальності. Політики не повинні спекулювати історією. Політика - це для сучасності та майбутнього, а історію треба залишити для вчених. Для держави важливо дивитися вперед, а не в минуле", - пояснив глава МЗС.

У лютому в Польщі внесли зміни до закону про Інститут нацпам'яті, якими запроваджується кримінальна відповідальність за оприлюднення фактів про участь поляків у Голокості, а також за "заперечення злочинів українських націоналістів". Закон викликав різку критику з боку України, Ізраїлю і США.

У червні обидві палати польського парламенту практично одноголосно підтримали внесення змін у закон, якими скасовується кримінальна відповідальність за поширення інформації про співучасть поляків у Голокості та інших злочинах нацистської Німеччини, а кримінальна відповідальність за вживання терміна "польські табори смерті" замінюється адміністративною. Однак у частині про заборону "пропаганди бандеризму" закон залишився незмінним.

Детальніше про особливу мікроматрицю українсько-польських відносин читайте у матеріалі Юрія Шаповала "Як спецслужби "народної" Польщі бандерівців нищили" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі