Клімкін відмовлявся погоджувати звільнення Чалого й інших послів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Клімкін відмовлявся погоджувати звільнення Чалого й інших послів Зеленський звільнив 11 послів без погодження з Клімкіним, який пішов у "політичну відпустку"
Замість голови МЗС подання підписав його заступник Єгор Божок.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін відмовлявся підписувати подання на звільнення 11 послів, укази щодо яких президент Володимир Зеленський підписав у п'ятницю, 19 липня. За даними джерел DT.UA, подання, на підставі яких зі своїх посад були звільнені посол України в США Валерій Чалий і ще 10 дипломатів, підписав заступник голови МЗС України Єгор Божок.

Як повідомлялося, Зеленським звільнені: Валерій Чалий з посади посла США; Ярослав Коваль з посади посла України в Королівстві Марокко; Тарас Кузьмич з посади посла України в ПАР; Валерій Александрук з посади посла України e Федеративній Республіці Нігерія, Гані, Беніні та Сьєрра-Леоне за сумісництвом; Петро Литвин з посади посла України у Вірменії; Олексій Шовкопляс з посади посла України у В'єтнамі і Камбоджі за сумісництвом; Борис Гуменюк з посади посла України в Республіці Кіпр; Валентин Шевальов з посади посла України в Туркменістані; Тетяна Іжевська з посади посла України у Ватикані і при Суверенному військовому Ордені Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти за сумісництвом; Юрій Дюдін з посади посла України в Аргентині, Парагваї, Уругваї та Чилі за сумісництвом; Сергій Пасько з посади посла України в Йорданському Хашимітському Королівстві.

Напередодні в Офісі президента повідомили про наміри замінити посла в США і ще 11 іноземних державах. Заступник голови ВП Вадимр Пристайко повідомив, що українські дипломатичні представництва очолять не тільки досвідчені кадрові дипломати, але і "нові обличчя".

У травні міністр закордонних справ Павло Клімкін написав заяву про відставку. 11 червня Зеленський повторно вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, а також запропонував призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка. Однак Верховна Рада тричі провалила голосування за відставку голови МЗС.

2 липня Павло Клімкін пішов у "політичну відпустку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі