Питання надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом лежить в технічній площині, голландський референдум також має певний вплив на нього.
Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив журналістам у четвер, 17 березня, передає "Укрінформ".
"Законодавчі пропозиції зараз вже готуються. Вони готується відповідним підрозділом Єврокомісії й у квітні підуть в Раду ЄС та Європарламент. Тому і була логіка президентських зустрічей, у тому числі з президентом Європарламенту Шульцем. Скоро буде ще пару цікавих новин, які потребують підтримки з боку Європарламенту, і, звичайно, від Ради ЄС", – зазначив глава МЗС.
Він додав, що ведення безвізового режиму між Україною та ЄС потребує технічної підготовки.
"Звичайно, і загальна атмосфера з референдумом у Голландії також впливає. Тобто це питання чисто часових рамок. Це абсолютно не питання політики", – резюмував дипломат.
17 березня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що вона зможе запропонувати Європарламенту розглянути лібералізацію візового режиму з Україною у квітні.
Нагадаємо, 18 грудня 2015 року Європейська комісія підтвердила готовність України до скасування віз до ЄС. ЄК дала позитивну оцінку звіту щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. У документі йдеться про те, що Єврокомісія на початку 2016 року внесе законодавчу пропозицію щодо внесення змін до Регламенту ЄC. Рекомендації ЄК повинні затвердити Європарламент і Рада ЄС.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року. У свою чергу президент Порошенко у січні казав, що українці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року.