Клімкін розповів про етапи відновлення контролю над кордоном у Донбасі

Поділитися
Клімкін розповів про етапи відновлення контролю над кордоном у Донбасі Клімкін озвучив українську позицію по "дорожній карті" © getthebigpicture.net
Глава МЗС запевнив, що Франція і Німеччина поділяють позицію України щодо послідовності пунктів "дорожньої карти" Мінських домовленостей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в черговий раз підкреслив, що виконання блоку безпеки є першочерговим у процесі імплементації Мінських домовленостей.

"На нашу думку, "дорожня карта" повинна прописати, по-перше, послідовність кроків, по-друге, гарантію їх виконання. Так як Росія тлумачить Мінські домовленості абсолютно по-іншому, ніж ми з нашими німецькими та французькими друзями і партнерами", – заявив глава МЗС в ефірі "5 каналу" увечері в четвер, 20 жовтня.

Він додав, що відновлення українського контролю над ділянкою російсько-українського кордону в Донецькій та Луганській областях є важливим елементом блоку безпеки і должее складатися з двох етапів.

Першим етапом Клімкін назвав встановлення моніторингу ОБСЄ над кордоном.

"По-перше, це встановлення ряду баз ОБСЄ вздовж кордону одночасно з відеоспостереженням, в тому числі нічним, на всіх ключових дорогах і залізницях. Другий момент – групи ОБСЄ повинні розміщуватися у всіх пунктах пропуску з нашого боку кордону. Третій момент – ОБСЄ саме з цих баз повинні контролювати ділянки між цими пунктами пропуску", – пояснив міністр.

Другий етап передбачає передачу контролю над кордоном Державній прикордонній службі України.

"А наступного дня після виборів контроль над кордоном повинен бути повернений вже нам безпосередньо. Тобто я маю на увазі українських прикордонників", – уточнив Клімкін.

Таким чином спочатку повинен бути виконаний блок з безпеки, що передбачає "реальну тишу".

"Але одночасно також повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території Донбасу і до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Другий момент – в тому, що ми повинні узгодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка забезпечуватиме безпеку виборів. Третій момент – ми повинні домовитися, яким чином відбуватиметься виведення регулярних російських військ, найманців і зброї", - виклав послідовність кроків міністр.

Без таких домовленостей починати виконання політичного блоку, зокрема, закону про вибори, "немає ніякого сенсу", - резюмував Клімкін.

Нагадаємо, як повідомив за підсумками зустрічі в Берліні президент України Петро Порошенко, до кінця листопада глави міністерств закордонних справ затвердять основу проекту дорожньої карти щодо імплементації мінських угод.

Зустріч в "Нормандському форматі" відбулася у ніч з 19 на 20 жовтня. Порошенко, Меркель і Олланд провели тристоронні консультації перед самітом "Нормандської четвірки". Лідери скоординували свої позиції перед зустріччю з російським президентом.

Напередодні, 18 жовтня, президент України Петро Порошенко заявив, що українська сторона виступає за узгодження на саміті лідерів нормандської четвірки в Берліні дорожньої карти реалізації мінських домовленостей.

В свою чергу, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив, що учасники саміту будуть вимагати від України "детальних зобов'язань щодо статусу Донбасу" і "календаря" проведення виборів у ОРДЛО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі