Клімкін: Путін не погодиться на припинення вогню, а продасть його

Поділитися
Клімкін: Путін не погодиться на припинення вогню, а продасть його © EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Водночас дипломат вважає, що Трамп не знаходиться в пастці Кремля.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що очільник Кремля Владімір Путін не погодиться на тимчасове припинення вогню, а натомість використовуватиме його як інструмент для політичного торгу.

Таку думку дипломат висловив в етері телеканалу "Еспресо".

За словами Клімкіна, російський лідер маніпулює і часом, і змістом переговорів, намагаючись отримати вигідні для себе умови.

"Путін не погодиться на припинення вогню, він його продасть. Він вважає, що час грає на нього, оскільки створює тиск на Дональда Трампа, який прагне швидких результатів – умовно до Великодня або невдовзі після. Водночас Путін також під тиском, зокрема через символічну для Росії дату 9 травня. Однак він переконаний, що час все ж на його боці", – зазначив Клімкін.

На його думку, Кремль веде переговори доволі майстерно, змушуючи Захід тиснути на Україну. "Путін фактично заявляє: припинення вогню можливе, але це має свою ціну. Якщо ви цього прагнете, починайте чинити тиск і говорити передусім з Києвом", – пояснив дипломат.

Водночас Клімкін заперечив припущення, що президент США Дональд Трамп потрапив у пастку Кремля. "Це не так. У Трампа зовсім інші цілі. Він не грає у нашій команді, а скоріше виступає у ролі двоюрідного рефері. Для нього ця ситуація – не лише можливість показати себе миротворцем, а й спосіб нормалізувати відносини з нинішньою Росією", – вважає ексміністр.

Раніше Трамп заявив, що його телефонна розмова з Путіним 18 березня була "дуже хорошою і продуктивною". За його словами, сторони обговорили подальші кроки щодо припинення бойових дій і завершення війни.

Тим часом спецпредставник Трампа з питань Близького Сходу Стів Віткофф повідомив, що 23 березня в саудівському місті Джидда заплановані переговори між делегаціями США та Росії, під час яких обговорюватимуть деталі досягнутих домовленостей.

Дональд Трамп і Владімір Путін провели тривалу телефонну розмову.

Чи наблизила вона встановлення миру в Україні?

Це в статті "Україна в "меню". Про що говорили Трамп і Путін" аналізує Володимир Кравченко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі