Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін позитивно оцінює залучення представників ОРДЛО до роботи Тристоронньої контактної групи, однак вважає, що це не принесе серйозних політичних рішень.
Оскільки, як розповів він "24 каналу", реальний прогрес можливий лише в нашій спільній роботі із Заходом, тобто з усіма країнами G7.
"Це дуже позитивна історія емоційно, оскільки вона розмиває представництво Донбасу окупаційними адміністраціями. Але політично жодних результатів не дасть, тобто користі і вигоди від неї не буде", – сказав він, наголосивши, що участь переселенців в ТКГ – це правильна історія. Однак це треба було зробити восени, перед паризьким самітом, адже тоді був шанс на якусь іншу динаміку і тиск на російську позицію.
"Що потрібно Путіну? Це щонайменше пом'якшення санкцій, адже це можна продати зовні, і це можна продати всередині. А зараз в Росії чимало проблем, а імідж влади і особисто Путіна, відчуває проблеми. Але скоординований політичний тиск залежить від Заходу. Якщо можуть бути домовленості, то тільки від Росії з одного боку і відповідно Заходом і з іншого боку. І дуже важливо, щоб домовленості були не тільки між Росією і Заходом, щоб нам потім на голову не одягали якісь елементи, які для нас будуть складними і будуть впливати на національну безпеку", - додав Клімкін.
Нагадаємо, представники ОРДЛО будуть брати участь у роботі ТКГ та її підгруп на постійній основі.
9 червня з'явився список представників ОРДЛО у складі української делегації в Мінській групі. Пізніше інформацію про участь в ній підтвердили журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський. А після цього – і ОП України.
Перший заступник голови української делегації в ТКГ, віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков наголосив на тому, що Росія на диво спокійно відреагувала на участь у групі представників ОРДЛО з проукраїнськими поглядами.
Підписані в столиці Білорусі угоди передбачають проведення консультацій з представниками ОРДЛО, проте Росія традиційно запрошує на переговори колаборантів з російським громадянством, видаючи їх за "голос всіх жителів Донбасу".
Залучення внутрішніх переселенців до роботи підгруп ТКГ свідчить про те, що від створення Консультативної ради" все ж відмовилися. В цей орган бойовики повинні були увійти на рівних правах з Україною, а Росія замість країни-агресора, отримала б статус "спостерігача".