"Один з головних політичних сигналів - це реальне бажання приєднатися до тиску на Росію. Є дуже цікаві ідеї, але тільки про них зможу сказати пізніше, коли погодимо це з усіма нашими партнерами. І якісь моменти потрібно буде потім узгодити з Німеччиною та новообраним президентом Франції", – повідомив очільник МЗС в ефірі телеканалу ТСН увечері в неділю, 14 травня.
Клімкін, який напередодні зустрівся з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсія в Білому домі, підкреслив, що у Вашингтона достатньо важелів впливу на Кремль.
"Це можуть бути реальні політичні сигнали. Звичайно, є економічні важелі впливу, і санкції - це тільки один приклад того, що може застосовуватися далі", – додав дипломат.
Міністр уточнив, що на міжнародному рівні піднімаються питання посилення міжнародної складової на Донбасі, посилення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, створення нової місії, яка "реально контролюватиме окуповану територію Донбасу".
Нагадаємо, 11 травня голова МЗС України Павло Клімкін зустрівся із президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом. Клімкін під час візиту до Вашингтону обговорював можливість залучення США до "нормандського формату".
Як повідомили джерела DT.UA в Адміністрації президента, на зустрічі з Клімкіним американці дали зрозуміти, що готові до більшого залучення в врегулювання конфлікту в Донбасі, правда, поки без озвучування конкретних пропозицій щодо форматів і механізмів.
Ситуація може проясниться після майбутнього саміту НАТО і зустрічі президента США Дональда Трампа з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Детальніше про візит Клімкіна до Білого дому та його результати читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Трикутник в овальному кабінеті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".