Клімкін пояснює, якою має бути політика України щодо Донбасу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Клімкін пояснює, якою має бути політика України щодо Донбасу © yes-ukraine.org
Платою за подальші спроби затягування часу можуть бути домовленості щодо нашої країни без нашої країни.

Росія створює на окупованому Донбасі ситуацію, яка дозволяє Кремлю прийняти у майбутньому будь-яке рішення – від інтеграції його в українське політичне та правове поле на російських умовах до інтеграції в РФ.

Тим часом Україна може зазнати тиску з боку західних партнерів, які прагнуть зниження напруги біля українських кордонів, і можуть бути зацікавлені у «гібридному» виконанні Києвом мінських домовленостей.

Що робити для того, щоб деокупація Донбасу не перетнула точку неповернення, пояснює співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін у статті «Прогноз-2022: Як  Путін відбирає частину України».

«По-перше, нам потрібна чесна і реалістична дискусія щодо цих питань в суспільстві. Говорити гаслами звісно можна, але це веде нас в кут. Якщо раніше це дозволяло вигравати час, то тепер ситуація змінилася і рішення можуть прийматися через нашу голову», - зазначає дипломат.

По-друге, потрібен чіткий план повернення тимчасово окупованих територій, щоб деокупація Донбасу не перетворилася на питання віддаленої перспективи на декілька поколінь.

«Не потрібно підживлювати себе ілюзіями, що зміна влади в Росії допоможе нам в деокупації Донбасу та Криму. Це щонайменше неочевидно. Тому розуміння, чи готові ми в принципі на компроміси і які саме, критично потрібне. Ціна компромісів або їхньої відсутності має бути хоча б зрозумілою для суспільства», - продовжує він.

По-третє, потрібно тримати Сполучені Штати і Європейський Союз в українській логіці, неможна допусти розчарування й зневіри партнерів: Захід має довіряти нам, нашим обіцянкам, що ми можемо зробити і що неможливо за будь-яких умов.

«Кардинальна зміна ситуації на окупованому Донбасі, непроста внутрішньополітична ситуація в Україні та геополітика, що стрімко змінюється, вже не дають нам «петляти» і тягнути час, як ми наразі робимо»,  - пояснює Клімкін.

Ця тактика певний час працювала, не даючи просуватися вперед, але залишаючи простір для маневру – дуже обмежений і ми заплатили за нього кардинальними змінами на окупованій території. На думку дипломата, продовження затягування часу і прагнення до замороження ситуації може дуже дорого коштувати у майбутньому: платою будуть можливі домовленості щодо України.

«Всі піднімають ставки, розуміючи, що час настав, і ми можемо стати такою ставкою. У будь-якому разі зовнішня політика зразка 2021 року без наполегливості у 2022 році вже не працюватиме», - підсумовує Клімкін.

Більше про перспективи ситуації навколо окупованого Донбасу та важливі висновки дізнайтеся  зі статті Павла Клімкіна «Прогноз-2022: Як  Путін відбирає частину України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі