Клімкін оцінив наслідки для України виходу Росії і США з ракетного договору

Поділитися
Клімкін оцінив наслідки для України виходу Росії і США з ракетного договору Україні необхідно бути готовою до нових викликів через вихід Росії і США з ДРСМД
Міністр вважає, що Росія відкрила нову гонку озброєнь.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ході свого візиту до Вашингтона оцінив наслідки виходу Росії і США з ракетного договору для України. Про це він повідомив в інтерв'ю телеканалу "Голос Америки".

"Те, що Росія роками порушувала цю угоду, за допомогою розміщення ракет і пускових установок, це змінює всю суть контролю над озброєннями. Спочатку Росія зруйнувала договір про звичайні збройні сили в Європі. Якби цей договір існував, чи могла Росія так чинити щодо окупації Криму та Донбасу? Моя відповідь: це було б зробити складніше. Зараз Росія свідомо роками рушила цей договір", - прокоментував Клімкін.

За словами міністра, Україна має потенціал своєї ракетної зброї, і буде сама вирішувати, які ракети їй будуть потрібні в майбутньому.

"Ми повинні використовувати все, щоб себе захистити. Логіка Росії не для захисту Росії. Вона для того, щоб користуватись безпекою як товаром. Тому така поведінка призвела до нової логіки: гонки озброєнь, оскільки і інші партнери будуть це робити. У цій ситуації Україні необхідно буде відповідати на нові виклики. І ми повинні гідно відповісти, оскільки у нас є досвід, у нас є інтелект і необхідність захищати нашу країну", - підсумував міністр.

Related video