Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здивований і розчарований виданої бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) декларацією про "спільні цінності" з путінською Росією. За його словами, подібні кроки ставлять під сумнів відданість Асамблеї ідеям демократії і діалогу.
"Росії було висунуто чіткий перелік вимог та визначено умови, за яких санкційне рішення може бути переглянуте. Чи виконала Росія ці вимоги? Ні. Чи визнала Росія свої помилки? Знову ні. Більше того, Росія продовжує показово ігнорувати заклики міжнародного співтовариства припинити агресію проти України, зухвало нехтує своїми міжнародними зобов'язаннями та діє всупереч фундаментальним цінностям Ради Європи", - цитує заяву міністра прес-служба Кабміну.
Як зазначив Клімкін, рішення російської делегації не подавати повноваження на розгляд у січні 2016 року свідчить про те, що РФ вирішила відмовитися від діалогу і продовжити практику дипломатичного шантажу.
"У цих умовах заклик Бюро ПАРЄ скасувати санкції для відновлення діалогу з Росією підриває авторитет усієї Асамблеї", - підкреслив глава МЗС, зазначивши, що подальші поступки агресору стануть дуже поганим сигналом для всього міжнародного співтовариства.
Нагадаємо, 24 червня, в ході засідання бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), координуючий орган асамблеї, незважаючи на гострі дебати, подав декларацію про спільні цінності з РФ та необхідність "руху назустріч" з Кремлем.
Раніше повідомлялося, що в ПАРЄ обговорюють можливості повернення в асамблею російської делегації на повноправній основі. Так, Російська делегація може повернутися для участі в асамблеї ПАРЄ після виборів і оновлення Держдуми РФ, заявив депутат від Нідерландів Тіні Кокс.
Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно відповідної резолюції, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. З тих пір санкції щодо російської делегації двічі продовжувалися, а у відповідних резолюціях асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити військову агресію в Донбасі і вивести російські війська з території України.
У січні цього року повідомлялося, що РФ не зможе сформувати свою делегацію в ПАРЄ, поки не проведе парламентські вибори.