Про це в інтерв'ю німецькому виданню Tagesspiegel сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, російські війська і озброєння досі перетинають кордон. Це відбувається в основному вночі. Тому ОБСЄ повинен створити цілодобовий моніторинг. Якщо встановити контроль над кордоном, війська і зброя Росії будуть відведені, а в Донбасі з'явиться міжнародна озброєна поліцейська місія, тоді після вборів можна говорити про зняття санкцій.
"Але ж не можна просто сказати: удари стали трохи слабшими, тож давайте проведемо вибори і знімемо санкції. В жодному разі. За останні дні 15 людей були вбиті в Донбасі, більше 20 були поранені. Ситуація з безпекою там погіршилася", - наголосив Клімкін.
Він наголосив, що Росія не зацікавлена у виконанні Мінських угод належним чином. Натомість Москва, на його думку, використовує дестабілізацію Донбасу задля дестабілізації всієї України. Вихід український дипломат бачить у введенні окремої поліцейської місії в Донбасі.
"На нашу думку, місія спостерігачів повинна взяти на себе відповідальність за деескалацію, а також моніторинг кордону. Але нам також потрібна озброєна поліцейська місія, яка насправді змогла б контролювати ситуацію на місцях, дати відсіч провокаціям і реагувати на інциденти. Такий досвід вже є на Балканах. Але ми не можемо кожному спостерігачу ОБСЄ дати автомат і вирішити, що тепер в нас вищий рівень безпеки", - сказав Клімкін.
Раніше повідомлялося, що Клімкін визнав відсутність прогресу в переговорах про розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі. Дипломат підкреслив, що досягнуті в ході останньої зустрічі глав МЗС у "Нормандському форматі" домовленості досі не реалізовані, а російська сторона явно не готова до предметної дискусії про поліпшення ситуації з безпекою в ОРДЛО.
Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що згоден з пропозицією української сторони за розміщення поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї.
Нагадаємо, між учасниками переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі йдуть суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту для забезпечення безпеки проведення виборів в ОРДЛО. Детальніше про процес виконання Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".