Клімкін анонсував другу спробу голосування в РБ ООН щодо трибуналу по MH17 через два місяці

Поділитися
Клімкін анонсував другу спробу голосування в РБ ООН щодо трибуналу по MH17 через два місяці Клімкін вважає, що є також інші юридичні варіанти покарання винних у катастрофі лайнера, включаючи так званий «гібридний» трибунал © un.org
Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна знову спробують провести резолюцію про створення міжнародного трибуналу через РБ ООН вже після завершення розслідування.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна через два місяці зроблять другу спробу провести через Раду Безпеки ООН створення міжнародного трибуналу по збитому над Донбасом малайзійському 3.

Клімкін підкреслив, що ключовий аргумент РФ на користь відхилення резолюції Радбезу ООН, полягав у тому, що створення міжнародного трибуналу нібито є передчасним, оскільки розслідування катастрофи "Боїнга" ще не завершено. У зв'язку з цим вищевказані п'ять країн, які беруть участь у розслідуванні, спробують знову провести резолюцію про створення міжнародного трибуналу через РБ ООН вже після завершення цього розслідування.

"Ми не збираємося опускати руки. Через два місяці у нас буде остаточний звіт [про катастрофу], і що Росія скаже тоді?", – сказав Клімкін.

"Ми однозначно спробуємо ще раз, використовуючи всі можливі способи підтримки міжнародного співтовариства", - сказав Клімкін.

Глава українського МЗС підкреслив, що Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна вважають, що створення міжнародного трибуналу по збитому MH17 "найкращий варіант як з політичної точки зору, так і з законодавчої".

Павло Клімкін додав, що є також інші юридичні варіанти покарання винних у катастрофі лайнера, включаючи так званий "гібридний" трибунал. Його створення припускає відповідну угоду між державами беруть участь і схвалення ООН і радою безпеки, а також державними судами.

"Ми буде розглядати будь-які подібні можливості в майбутньому", – зазначив міністр закордонних справ України.

Напередодні, 29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі