Київ прагне виглядати "відмінником Мінська" в очах європейських партнерів – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Київ прагне виглядати На Банковій переформатування "мінської групи" вважають ефективним іміджевим кроком © Офіс президента Facebook
Коли президент весь час обіцяє повернути країні мир, а результатів майже немає, потрібно демонструвати хоч якусь активність.

Указ президента Володимира Зеленського про створення делегації України для участі в ТКГ і її персональний склад - гра, зокрема, і на зовнішню аудиторію, пише у своїй статті для ZN.UA редакторка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.

"Чи справді на Банковій не розуміють, що основна перешкода досягненню миру в Донбасі знаходиться в Кремлі? Вкрай сумнівно. Найближче оточення президента запідозрити в наївності досить складно. Тоді до чого ці пафосні і безглузді "високі призначення"?", - пише Сіліна.

Вочевидь, для створення видимості якоїсь миротворчої діяльності та запевняння електорату в тому, що голова держави виконує свої передвиборні обіцянки, зазначає авторка. Коли президент весь час обіцяє повернути країні мир, а результатів майже немає, потрібно демонструвати хоч якусь активність.

"Після грандіозних скандалів навколо "формули Штайнмаєра" та Консультативної ради, болючих для чутливого его Зеленського звинувачень у "зраді" і "капітуляції", хід з "підвищенням статусу" команди в ТКГ оточенню президента, напевно, здається ефектним і безпечним для іміджу кроком", - додає оглядач.

Банкова прагне продемонструвати європейським партнерам власні зусилля у мирному процесі, хоче виглядати в їхніх очах відмінником, який старанно виконує своє завдання, на відміну від московського кривдника і двієчника.

Ось тільки європейські партнери України і так в курсі, хто не виконує Мінські домовленості, а рівень представництва сторін у ТКГ ніколи не був предметом занепокоєння.

Ба більше, Німеччина і Франція взагалі доволі обережно ставляться до мінського формату і не схильні передавати в Тристоронню контактну групу принципові питання, вважаючи за краще обговорювати їх у форматі нормандському.

"Свого часу ТКГ створювалася для ознайомлення з позиціями сторін, утрясання деталей, обговорення та підготовки майбутніх рішень лідерів, тому рівень представництва в ній був не так вже важливий", - нагадує Силіна.

Читайте також: Переформатування української делегації не допоможе зняти "Мінськ" з ручника – оглядач

Докладніше про те, навіщо президент "посилив" мінську команду і до чого це призведе, читайте в статті Тетяни Силіної "Тристоронній "Квартет"" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі