Українська сторона звернулася до ЄС з проханням не надавати Грузії безвізовий режим раніше, ніж Україні, оскільки таке рішення може послабити в країні позиції проєвропейського президента Петра Порошенка.
Як повідомляє агентство Reuters, посилаючись на заяви європейських дипломатів, Захід при цьому, також хоче використати це питання для тиску на Україну та РФ в питанні досягнення перемир'я на Сході України та реалізації Мінських угод.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що введення безвізового режиму для України та Грузії має відбутися одночасно, а крім того, зв'язала підписання відповідних угод з попереднім погодженням механізму його екстреного припинення.
"Для мене важливо те, щоб угоди про асоціацію з ЄС були підписані Грузією та Україною одночасно, – заявила вона 15 червня на прес-конференції з грузинським прем'єр-міністром Георгієм Квірікашвілі.
За її словами,на сьогодні обидві держави доклали масу зусиль, аби відповідати "безвізовим" критеріям, і тому Європі буде складно пояснити однієї з країн причини того, що для іншої країни візи скасували раніше.
Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло з посиланням на джерела в Брюсселі, що ЄС зможе прийняти рішення про безвізовий режим для Грузії, України і Косово не раніше вересня.
Президент України Петро Порошенко заявляв, що безвізовий режим для України "оптимістично" може бути введений до кінця 2016 року.
Нагадаємо, 26 травня в Європарламенті відбулося перше засідання з питання лібералізації візового режиму з Україною. Метою слухань стало відпрацювання позиції Європарламенту щодо остаточного правового формулювання рішення про скасування візового режиму з Україною, для проведення подальших переговорів з Радою ЄС.
Напередодні віце-прем'єр-міністр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Брюссель може надати безвізовий режим Україні у вересні – на початку жовтня 2016 року.