Київ і Брюссель домовилися про подальші кроки для підписання асоціації

Поділитися
© iguides.ru
Наразі ЄС має допомогти відновити довіру щодо України не тільки з боку населення, але і з боку інвесторів, заявив Фюле.

Київ і Брюссель досягли домовленості про наступні кроки, "що приведуть до підписання і імплементації Угоди про асоціацію".

Відповідну заяву після закінчення першого раунду діалогу на високому рівні з відновлення діалогу щодо підписання Угоди про асоціацію зробив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у присутності свого українського візаві - першого віце-прем'єра Сергія Арбузова в Брюсселі.

зокрема, як сказав єврокомісар, сторони досягли згоди в наступному: буде підготовлена дорожня карта щодо імплементації Угоди про асоціацію. Другим пунктом він назвав швидку допомогу і підтримку Україні у просуванні переговорів з МВФ з метою подальшої фінансової підтримки.

Думки сторін також зійшлися на необхідності використання існуючого двостороннього механізму консультацій, "який буде спрямований на аналіз і перевірку всіх проблемних питань, пов'язаних з імплементацією Угоди про асоціацію".

Ще одним моментом єврокомісар зазначив, що в рамках цього консультативного механізму сторони будуть проводити роботу щодо "загальних вигод і інтересів".

Фюле зазначив, що зараз ЄС повинен допомогти відновити довіру щодо України не тільки з боку населення, але і з боку інвесторів.

"Важливо, щоб Україна впоралася з фінансовими труднощами", - підкреслив він.

У цьому зв'язку європейський чиновник вітав недавню заяву глави МВФ Крістін Лагард стосовно того, що фонд готовий відновити переговори з Києвом у будь-який час, якщо Україна згодна проводити реформи.

"Немає кращого сигналу для населення України, ніж якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію", - підкреслив він.

Єврокомісар також повторив незмінну позицію ЄС щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС та створення ЗВТ: "Наша пропозиція Україні і українському народу, і воно на столі. ЄС готовий підписати його так скоро, як тільки українська влада буде готова виконати необхідні критерії".

Як стверджує Фюле, діалог був спрямований на те, щоб "привести сторони до якнайшвидшого підписання і імплементації Угоди про асоціацію".

"Вона (угода) надасть довгострокову основу для наших двосторонніх відносин. Це інструмент для подальшої модернізації України", - сказав він.

Він запевнив, що Брюссель хотів би бачити повну прозорість щодо фінансових потреб України. !zn

Читайте також:

Євросоюз відмовився давати Азарову 20 млрд євро

МВФ готовий дати Україні гроші в обмін на реформи

Євросоюз чекає від України "серйозного економічного плану"

Європарламент запропонував Єврокомісії подумати, як ЄС буде захищати Україну від тиску Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі