Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, рішення Конституційного суду РФ, що дозволяє російській владі не виконувати рішення ЄСПЛ щодо виплати колишнім акціонерам ЮКОСу компенсації в розмірі 1,866 млрд євро є безпрецедентним.
"Прийняте 19 січня російським Конституційним судом рішення - унікальне, попри його зовнішню схожість із попередніми справами в Росії та інших країнах. Уперше КС РФ застосував свою постанову від 14 липня 2015 р. на практиці. І вперше національний суд визнає неможливим виконання постанови міжнародного суду в частині виплати компенсації: раніше Москва завжди була готова виплатити позивачам фінансову компенсацію", - йдеться в статті.
За словами оглядача, саме в цьому полягає відмінність російської ситуації від української.
"Попри те, що українська держава має заборгованість за позовами наших громадян у ЄСПЛ (на сьогодні вона становить близько 400 млн грн), Україна не відмовляється виконувати рішення Страсбурзького суду", - підкреслює Кравченко.
"Україна, на відміну від Росії, не ставить питання про неконституційність рішень ЄСПЛ або про відмову від їх виконання з інших причин. Можуть бути обставини, які перешкоджають своєчасному виконанню рішення європейського суду. Але Україна визнає свої зобов'язання. І рано чи пізно їх виконає", - наводить автор думку юриста-міжнародника, партнера компанії Grant Thornton з юридичних питань Олександра Малиновського.
Нагадаємо, 19 січня Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплати колишнім акціонерам ЮКОСу більше 1,8 млрд євро компенсації.
Детальніше про відмову Москви виконувати рішення ЄСПЛ щодо виплати колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсації читайте в статті Володимира Кравченка "Страсбурзький рахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".