Кирило Тимошенко вже заводить свою команду на регіональний напрям

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кирило Тимошенко вже заводить свою команду на регіональний напрям
Де-юре підвищення Тимошенка до першого заступника голови ОПУ ще не було, де-факто - воно вже відбулося.

Хоча указу про призначення Кирила Тимошенка першим заступником голови Офісу президента поки що не було, його люди вже освоюються на посадах модераторів діалогу Центру та регіонів.

«Цього тижня відбулася нарада основних стейкхолдерів децентралізації. Крім представників профільного парламентського комітету і Мінрегіону, дискусію модерували люди Тимошенка», - пише редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова.

Співрозмовники ZN.UA на Банковій стверджують, що допомагати потенційному першому заступнику налагоджувати діалог з регіонами і мерами будуть абсолютно нові персонажі.

«Це все вихідці з місцевого самоврядування на рівні ОДА і міських рад, які знають проблеми зсередини, - занадто оптимістично розповідає джерело. - Основні питання узгоджені, і в трикутнику ОПУ -Кабмін - ВРУ є розуміння, як і куди рухатися далі і в децентралізації, і в регіональній політиці загалом».

Важливою особливістю цього трикутника є те, що він - не рівносторонній. Великий кут, де до теперішнього моменту приймалися всі рішення, що стосуються реформи та регіональної політики, знаходиться на Банковій.

На Грушевського сприймають це як даність і давно не пручаються. Що видно з якості законопроєктів, які Мінрегіон виносить у парламент.

Опонують ОПУ сьогодні лише в профільному підкомітеті парламенту. Його керівник Віталій Безгін сформував і утримує під собою експертний майданчик реформи.

«Тому відповідь на питання, якою буде нова регіональна політика Банкової на чолі з Тимошенком, варто шукати, скоріше, не в трикутнику, а по лінії ОПУ - ВРУ. Тим більше, що навіть при давно всохлу більшість «слуг» їм ще вдається збирати голоси для просування реформи», - зазначає авторка.

Співрозмовник ZN.UA бачить плюси нового куратора «регіоналки» в тому, що Тимошенко - професійний піарник, і може налагодити видиму комунікацію з місцевим самоврядуванням і зменшити напруження протистояння в публічному полі. Але саме видиму, тому що реального авторитету і компетенцій у нього немає.

До мінусів Тимошенка він відносить захоплення дивідендами від «Великої будівництва»: «Як Мінрегіон сьогодні - це схеми ДАБІ, так і регіональна політика ОПУ ризикує стати «великим будівництвом», де не останню скрипку гратимуть нинішній координатор президентського проєкту Юрій Голік і голова «Укравтодору» Олександр Кубрак», - пояснює джерело.

Відсутність же у Тимошенка загальної бази і уявлень про регіональну політику може призвести до того, що під новою вивіскою відбуватиметься безліч різновекторних процесів в інтересах різних груп впливу, вважає він.

Президенту Володимиру Зеленському час визначитися, чи продовжує він зміцнюватися в рамках коридорів Банкової (тоді - випадкові люди на ключових напрямках, боротьба за ресурси і контроль над призначенням «своїх» голів адміністрацій та інше), або будує реальні державні зміцнення, просуваючись вглиб країни (тоді ставка на компетенції і реальне продовження децентралізації). Що вибере президент? Читайте в статті Інни Ведернікової «Фактор випадковості» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі