Переважна більшість жителів України (58%) висловлюється за вступ країни до Європейського Союзу. Порівняно з минулим роком кількість прихильників такого кроку збільшилася на 6 відсоткових пунктів. У той же час частка противників вступу незначно зросла до 31%.
Такими є результати репрезентативного соцопитування DW-Trend, проведеного у листопаді київським відділенням Інституту вивчення громадської думки IFAK на замовлення української редакції Deutsche Welle.
Більшість прихильників членства в ЄС висловлюється за максимально швидкий вступ до Євросоюзу. 37% опитаних хотіли б, щоб він відбувся у найближчі п'ять років. Рік тому такого стрімкого приєднання бажали лише 26%. Навіть на сході та півдні України 50% опитаних у принципі підтримують вступ до ЄС. У західній і центральній частинах частка прихильників такого кроку становить 69%.
Членство України в ЄС зовсім не є темою, яка цікавить здебільшого молоде покоління. Щоправда, найбільше прихильників цієї ідеї у віковій групі від 18 до 29 років - 65%. Однак за приєднання до ЄС виступає більшість і у всіх інших вікових групах. Серед 50-60-річних таку перспективу схвалюють 52%.
Головною метою Європейського Союзу є, на думку 49% опитаних, економічне зростання. Таку мету підтримують 62% українців. Майже третина опитаних (32%) вважає, що однією з цілей ЄС є зміцнення демократії і свободи слова. Розвиток демократичних цінностей явно хвилює значне число жителів України. Адже рівень особистої підтримки такої мети всього за рік різко зріс з 18 до 39%.
Відносини України з ЄС в останні місяці, на думку опитаних, значно покращилися. 42% розцінюють ці відносини як партнерські та дружні. Рік тому так вважали всього 28%.
У той же час відносини з Росією, на думку жителів України, серйозно погіршилися. Дружніми або партнерськими їх вважають вже тільки 28%, тоді як для 55% вони є зараз напруженими і навіть ворожими. Таким чином, у порівнянні з минулим роком оцінки практично помінялися місцями: тоді 55% говорили про дружні або партнерські відносини з Росією і лише 22% - про напружені або ворожі.
Країни Євросоюзу, як і раніше цікавлять жителів України з туристичної точки зору (70%). 49% стверджують, що стали б частіше їздити до ЄС, якщо б не було візового режиму. Так що скасування віз призвело б до збільшення пасажирських потоків.
Під час листопадового дослідження IFAK було опитано 1000 осіб у віці від 18 до 65 років, які живуть в українських містах з населенням понад 50 тисяч жителів. !zn
Читайте також:
Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу - 14%
Три чверті виборців Януковича, як і раніше хочуть "другу державну"