Київська міська рада затвердила звернення до США, країн НАТО, керівництва країн Європи, дипмісій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території Києва щодо запровадження зони A2|AD над територією України.
"Незважаючи на правила ведення війни Росія варварськи з повітря атакує цивільні об'єкти: житлові будинки, лікарні, дитсадки та школи. Управління військового комісара ООН з прав людини станом на 3 березня 2022 року нарахувало 1006 випадків загибелі та поранення цивільного населення. 331 загиблий, серед них 19 дітей, 675 поранених, у тому числі 31 дитина. І ця інформація далеко неповна через інтенсивність бойових дій.
Харків, Чернігів, Житомир, Маріуполь, Буча, Ірпінь, Чугуїв, Ізюм, Біла Церква – це неповний список міст, які ворог намагається стерти з лиця землі у прямому розумінні. Вогонь ведеться вночі, прицільно, коли громадянське населення спить. Це не випадкові мішені, а цілеспрямований удар по цивільних об'єктах. Саме з неба, для чого використовується територія РФ та Білорусі.
Сьогодні під контролем РФ не лише Чорнобильська АЕС, де окупанти утримують у заручниках 95 працівників із 24 лютого. Сьогодні йдеться вже про Запорізьку АЕС, найбільшу в Європі, із шістьма енергоблоками. Якщо вибух на Запорізькій АЕС відбудеться, наслідки будуть руйнівними не лише в Україні, а всьому світу. Оскільки ядерна катастрофа такого масштабу перевершить усі попередні аварії на АЕС, включаючи Чорнобильську АЕС та аварію на АЕС Фукусіма-Даїчі.
Ваші аргументи про те, що відмова від введення зони A2|AD пов'язана з тим, що НАТО намагається уникнути ядерної війни, не є переконливою, оскільки РФ вже її веде. Прислухайтеся до народу. Учора опитування Reuters показало, що 74% американців, включаючи більшість республіканців і демократів заявили, що США та їхні союзники по НАТО повинні ввести над територією України зони, заборонену для польотів.
Без перебільшення, єдиний спосіб усім нам вижити, і я маю на увазі весь світ – це зона A2|AD над Україною. Врятуйте не Україну - Врятуйте Світ", - йдеться у тексті звернення.
=
Напередодні НАТО обговорило можливість участі Альянсу в російсько-українській війні, зокрема забезпечення безпольотної зони. Але в результаті Альянс знову відмовився закрити небо над Україною. 3 березня прес-секретар Білого дому Джен Псакі підтвердила: Вашингтон не вводитиме безпольотну зону над Україною.
Головним аргументом противників такого кроку є високий ризик конфронтації з Росією, що загрожує розпочати «ядерну Третю світову війну». Похитнути його поки що не вдалося навіть атаці російських військових на Запорізьку АЕС в Енергодарі.