Кернес пообіцяв перейменувати ще 50 вулиць і п'ять районів Харкова

Поділитися
Кернес пообіцяв перейменувати ще 50 вулиць і п'ять районів Харкова Кернес декомунізацію не схвалює, але проводити буде © kernes.com.ua
Мер Харкова дав зрозуміти, що він вважає закони про декомунізацію "заполітизованими" і несвоєчасними.

Харківський мер Геннадій Кернес має намір перейменувати близько 50-ти об'єктів вулично-дорожньої мережі, а також п'ять районів міста в рамках виконання закону україни "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Про це міський голова повідомив на прес-конференції у четвер, 24 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

"Ще близько півсотні вулиць потрібно перейменувати, але тепер це має бути перейменовано розпорядженням міського голови. Це такі вулиці як Галана, Красіна, Раднаркомівська, Анрі Барбюса та інші", − сказав Кернес журналістам.

Він також уточнив, що має намір перейменувати п'ять з дев'яти районів Харкова.

"Я підійду до цього питання дуже обережно і дуже виважено. Це однозначно", − зазначив мер.

Зокрема, Кернес збирається зберегти назву Жовтневого району, змінивши при цьому її присвяту. За словами міського голови, тепер район буде так називатися не на честь жовтневого перевороту, який здійснили більшовики у 1917 році, а в честь Дня визволення України від нацистських окупантів – 28 жовтня 1944 року.

Міський голова також дав зрозуміти, що вважає закони про декомунізацію політизованими і несвоєчасними.

"Це чиста політика... Верховна Рада політизована певними людьми, які ненавиділи цей процес і, можливо, не любили цих людей... Враховуючи особливості Харкова, враховуючи менталітет Харкова я шукаю будь-яку можливість для того, щоб менше перейменувати вулиці. Але є закон, який я повинен виконувати. Відповідно я повинен отримати висновок юридичний, історичний та громадську думку", − резюмував Кернес.

Як підкреслюють фахівці Українського інституту національної пам'яті, 28 жовтня 1944 року невірно вважати датою остаточного вигнання нацистських загарбників з України, так як бої за місто Чоп на Закарпатті тривали до 25 листопада.

Читайте також: У Києві за законом про декомунізацію змінять назви більше ста вулиць

Нагадаємо, 20 листопада сесія Харківської міської ради проголосувала за перейменування 173 об'єктів вулично-дорожньої мережі, однієї станції метро і чотирьох парків і скверів Харкова в рамках закону про декомунізацію. Питання про перейменування районів на сесію не виносилося.

Перед цим топонімічна комісія при Харківській міськраді рекомендувала перейменувати Ленінський район Залізничний, Орджонікідзевський − в Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський та Жовтневий назвати так само, змінивши їхню посвяту. На думку міської влади, Червонозаводський і Комінтернівський (названий на честь Комуністичного інтернаціоналу – організації, яка об'єднували комуністичні партії під керівництвом РКП (б)-ВКП (б) у 1919-1943 роках - ред.) перейменуванню не підлягають.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі