Очікується, що за підсумками саміту будуть досягнуті конкретні домовленості про надання Україні безвізового режиму, перспективу вступу в силу Угоди про асоціацію з ЄС, виділення додаткових 15 млн євро в рамках угоди про надання допомоги Україні на боротьбу з корупцією, а також 104 млн на реформу системи державного управління, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Україну на саміті представлять Петро Порошенко, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр закордонних справ Павло Клімкін, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. З боку ЄС будуть брати участь президент Європейської ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Європарламенту Мартін Шульц.
Також очікується віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шевчович, віце-президент Єврокомісії з питань євро - і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс і ряду єврокомісарів.
Саміт "Україна-ЄС" переносився двічі протягом цього року. Спочатку Київ і Брюссель домовилися перенести з травня на вересень через нідерландської референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Але у вересні саміт знову відклали.
Нагадаємо, що цього тижня країни ЄС схвалили безвізовий режим з Україною. Раніше президент Європарламенту Мартін Шульц повідомив про готовність Європарламенту підтримати безвізовий режим для України. Голова Європарламенту висловив упевненість, що візова лібералізація призведе до збільшення іноземних інвестицій і сприятиме економічному розвитку України. У той же час, Шульц підкреслив, що "частину роботи має виконати Україна".