Керівники секретаріатів комітетів ВРУ отримують у кілька разів більшу  зарплату за голів комітетів

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Це стало можливим завдяки дисбалансу між зарплатою та премією.

Керівники секретаріатів комітетів у 2022 році отримували мільйонні доходи, які у кілька разів перевищують річний дохід голів комітетів, пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Шлях у нікуди: мільйонні зарплати апарату Верховної Ради і мізерні зарплати нардепів» журналістка, лідерка громадської ініціативи "Голка" Ірина Федорів.

Найбільше за цей період, згідно з аналізом декларацій голів комітетів та керівників секретаріатів комітетів, отримав керівник секретаріату бюджетного комітету Андрій Ватульов – понад 1,5 млн грн. Натомість тогочасний голова комітету нардеп Юрій Арістов отримав лише дещо більше 0,4 млн грн за рік.

Доходи керівництва Апарату Верховної Ради ще більші. Так очільник Апарату В’ячеслав Штучний отримав майже 3 млн. Його заступники Артем Янчук та Микола Шевчук — 2,5 млн. У свою чергу зарплати керівників комітетів у 5-6 разів менші, ніж їхні. 

Журналістка зазначає, що такий дисбаланс у Верховній Раді виник через те, що народні депутати України вирішили створити ексклюзивні умови для працівників Апарату Верховної Ради. Насамперед  через правки до бюджету на 2024 рік, авторами яких були зокрема спікер Руслан Стефанчук та віцеспікер Олександр Корнієнко.

Вона підкреслює, що це шлях в нікуди, тому Україна має провести реформу оплати праці державним службовцям.

«Ситуацію треба виправляти не лише з нерівними умовами для апарату парламенту. Голови комітетів не можуть отримувати менше підлеглих, як і президент не може отримувати десь 300 000 гривень на рік. Це абсурд. Гра у популізм із такими зарплатами у парламенті може коштувати дуже дорого всій країні, бо нардепи теж відповідають за захист суверенітету і мають бути незалежними. Такий популізм ставить під загрозу роботу Верховної Ради в часи війни», –  наголошує Федорів.

Авторка матеріалу  підкреслює, що держава повинна здійснити реформу держслужби, щоб заробітна плата та премії були не просто у пропорції 70 на 30%, а дохід має відповідати рівню відповідальності та складності завдань, які виконує держслужбовець.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі