Катастрофа MH17: у Раді відреагували на бажання Нідерландів дослідити роль України

Поділитися
Катастрофа MH17: у Раді відреагували на бажання Нідерландів дослідити роль України © independent.co.uk
Україна залишатиметься відкритою до співпраці з міжнародними слідчими групами.

У Верховній Раді відреагували на бажання Нідерландів дослідити питання незакриття Україною повітряного простору над Донбасом з початком у регіоні бойових дій в 2014 році. Відповідь на це питання, на думку слідчих, допоможе в розслідуванні катастрофи малайзійського Boeing рейсу MH17.

Голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко ("Слуга народу") вважає, що Україна, чинна влада, мають залишатися відкритими до співпраці з міжнародними слідчими групами, як це було "від перших хвилин цієї катастрофи".

"Якщо голландські колеги намагатимуться не лише задовольнити зрозумілі емоційні потреби жертв, родичів оцієї катастрофи.., а все ж таки хочуть знайти істину, ми повинні допомогти, Україна повинна спокійно піти на співпрацю, як вона робила в усіх інших епізодах від перших хвилин цієї катастрофи", - наголосив він у відеозверненні на своїй сторінці в Facebook.

Яременко наголосив на тому, що українська сторона солідарна з родичами жертв катастрофи у бажанні встановити усі обставини трагедії та притягнути винних до відповідальності. Однак відповідна пропозиція "Християнсько-демократичної партії" залишає певний осад на душі українців.

"Про те, що голландська влада хоче скористатися цією можливістю правильно, свідчить заява міністра закордонних справ Голландії, що це буде складне розслідування, оскільки треба буде розібратися, що робила Росія. Отже якщо небо і ситуація у небі бачаться міністром закордонних справ Голландії як комплексне питання, а не лише як питання рішень України, то мені здається, нам нема за що переживати", - зазначив він.

На думку голови парламентського комітету, це допоможе поставити крапку у питанні, що будь-які дії авіаційних органів України у 2014 році не могли завадити катастрофі. Попри те, що Україна виконувала усі рекомендації ICAO та, реагуючи на збиття військових літаків російськими військами, постійно намагалась підвищувати безпеку цивільної авіації.

"Які б заходи безпеки ми не вживали, вони виявилися б недостатніми, оскільки Росія може поставити нерегулярним своїм військовим формуванням "Бук"… нічого не заважає їй поставити і С-400, який може збивати літаки від Чорного моря до Курська…. Що б не робила Україна у ті дні з точки зору авіаційних органів, не це стало причиною катастрофи і знищення літака, не Україна запустила ракету і вбила людей", - наголошує Яременко.

Парламентарій закликав суспільство до стриманості у питанні реагування на ініціативу Нідерландів, зважаючи на те, що провини України у цій катастрофі немає, а бажання встановити врешті-решт істину у цій справі є цілком прийнятним.

Як повідомлялося, депутати парламенту Нідерландів закликали уряд країни докладніше розслідувати роль України у катастрофі малазійського Boeing, який прямував рейсом з Амстердама в Куала-Лумпур. Влітку 2014 року літак збили у небі під Шахтарськом з російського ЗРК "Бук", що належав 53-й бригаді, дислокованій під Курськом. Усі 298 осіб загинули.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але 5 вересня звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. 7 вересня його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. За словами президента Володимира Зеленського, перед видачею нідерландські слідчі все ж допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит про видачу Цемаха.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі