"Тут за визначенням не можна проводити ніяких паралелей. Уявіть, що зараз у Каталонії були б 2 тисячі російських танків і броньованих машин, тисячі російських регулярних військ і десятки тисяч російських найманців. Все б це було підконтрольне Росії... Але в сенсі спроб Росії вести гібридну війну проти всієї Європи, щоб її ослабити, у нас дійсно є спільні виклики", - заявив Клімкін.
У свою чергу глава МЗС Іспанії сказав, що питання Каталонії, Криму і Донбасу є однаковими загрозами територіальній цілісності держав.
"Звичайно, ці питання в деякій мірі схожі - і там і там є загроза територіальній цілісності наших держав. У цьому плані наші позиції солідарні щодо один одного", - сказав глава іспанського зовнішньополітичного відомства.
Раніше у п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії більшістю голосів підтримав введення прямого управління Каталонією згідно зі ст. 155 Конституції. Уряд Іспанії, у свою чергу, прийняв формальне рішення про розпуск адміністрації та парламенту автономії, а також про введення прямого управління в регіоні. Крім того, на 21 грудня призначено позачергові парламентські вибори в Каталонії. Ці рішення стало відповіддю на голосування парламенту Каталонії, який оголосив про незалежність автономії.
10 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон підписав деклараціюпро проголошення незалежності Каталонії, посилаючииь на результати референдуму 1 жовтня. Однак відклав її введення в дію до врегулювання з Мадридом умови виходу їх складу Іспанії. Центральний уряд відмовився визнавати результати референдуму та декларацію, а також зажадав її скасуванняї.
Детальніше про проголошення незалежності Каталонії і відповідної реакції Мадрида читайте в матеріалі Олексія Коваля "Примус до єдності", у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".