Вона додала, що ці недоліки пов'язані зі збереженням старої редакції Кримінально-процесуального кодексу та ігноруванням рішень Європейського суду з прав людини.
При цьому вона висловила сподівання, що в разі оскарження вироку Апеляційний суд прийме вмотивоване рішення.
"Я сподіваюся, що все-таки будуть застосовані європейські підходи у розгляді цієї справи... будуть повністю застосовані принципи європейського судочинства... І тоді, я сподіваюся, що це буде вмотивоване рішення суду. Воно може бути яким завгодно, але має бути вмотивованим, і я сподіваюся, що воно буде абсолютно справедливим", - заявила Карпачова.
Вона не стала давати оцінку вироку, але зазначила, що спочатку судовий процес мав невмотивовано обвинувальний ухил.
"Адже сам арешт (Тимошенко) був невмотивований. А оскільки він був невмотивований, значить, не відповідав верховенству права, значить, не міг бути апріорі справедливим. А все інше - це вже процедура розгляду справи, яка базувалася на обвинувальному ухилі з самого початку", - додала Карпачова.
За її словами, якщо рішення апеляційної інстанції не влаштує захист, адвокати Тимошенко зможуть потім звернутися до Вищого спеціалізованого суду з розгляду кримінальних і цивільних справ. "Це нове дихання судово-правової реформи", - зазначила Карпачова.
Сьогодні, 11 жовтня, Ю. Тимошенко засудили до 7 років в'язниці за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році. Її захист вже заявив, що має намір оскаржити вирок. Водночас президент Віктор Янукович назвав вирок неостаточним і додав, що він перешкоджає євроінтеграції України.