"Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю. Чим я дуже пишаюся. В 2005 році, після армії, я повернувся до України. Відтоді я проживаю на Україні", - заявив кандидат на зустрічі з виборцями у Харкові у суботу, 6 липня.
І додав, що з моменту подачі заяви до Центральної виборчої комісії звернувся до Генерального консульства Ізраїлю в Києві із заявою про відмову від ізраїльського громадянства, повідомляє UA:Харків.
Під час зустрічі кандидат також прокоментував внесення до бази сайту "Миротворець" (від 5 липня).
"Додати мене на сайт "Миротворець" - це найкращий піар для мене й найяскравіший кінець для цього сайту. Бо якщо я – сепаратист зі своєю діяльністю, тоді кожен може завтра там опинитися", - сказав Куницький.
У мажоритарному окрузі №169 у Харкові також балотується відома персона з оточення колишнього президента України Петра Порошенка – народний депутат Олександр Грановський, якого називали "тіньовим куратором" судової та прокурорської системи в команді експрезидента.
Нагадаємо, 28 червня позафракційний народний депутат Андрій Денисенко виклав у соціальні мережі документи, які підтверджують подвійне громадянство Куницького. Свою перевірку за цим фактом розпочала Центральна виборча комісія, станом на 6 липня перевірка триває, Куницький лишається кандидатом в депутати. Сам кандидат ізраїльське громадянство заперечував.
Своєю чергою представник громадянської мережі "ОПОРА" Микола Зінченко наголосив на тому, що для реєстрації кандидата на вибори в парламент потрібно, щоб він був громадянином України.
"В Законі України "Про вибори" вказано, що балотуватися можуть ті кандидати, які є громадянами України й проживають на території України останні 5 років, на цій підставі його зареєстрували. Є вичерпний перелік тих пунктів, де вказано на яких підставах можуть зняти з реєстрації кандидата в депутати. Там немає пункту, що у кандидата є подвійне громадянство. Якщо іти по формалізму закону, то підстав немає. Але ці питання мають вирішувати суди й ЦВК", - зазначив Зінченко.
Відповідно до статті 4 Конституції, в Україні існує єдине громадянство. Згідно зі статтею 76, народним депутатом України можна обирати громадянина України, який не має судимостей, на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в країні протягом останніх 5 років.
Докладніше про "слуг народу" читайте у статті Таїсії Семенової та Ірини Знась "КЛОНдайк "Слуги Народу"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".