Канадську Декларацію про свавільні арешти схвалили 52 країни

Поділитися
Канадську Декларацію про свавільні арешти схвалили 52 країни © https://hvylya.net/
Документ стане додатковим інструментом тиску на РФ для звільнення українських політв'язнів.

У понеділок, 15 лютого, 52 держави прийняли Декларацію проти застосування свавільних арештів в міждержавних відносинах, яка стане додатковим інструментом тиску на РФ для звільнення українських політв'язнів, повідомив голова МЗС Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що в даний час близько ста громадян України незаконно утримуються за гратами в Криму і на території Росії.

"Політично мотивоване переслідування українців за сфабрикованими звинуваченнями стало повсякденною практикою російської окупаційної влади. Ми розглядаємо прийняту сьогодні декларацію як важливий додатковий інструмент тиску на РФ з метою звільнення українських політичних в'язнів і запобігання подальшим порушенням прав людини на окупованих територіях", - заявив міністр, передає прес-служба МЗС.

Кулеба також звернув увагу на створення Кримської платформи як майданчика для консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму і запросив учасників конференції до участі в її інавгураційному саміті в цьому році.

"Консолідовані дії і спільний тиск залишаються ключовими факторами подальшого звільнення незаконно утримуваних українських громадян", - заявив голова МЗС України.

Відзначається, що канадська ініціатива об'єднує країни, які поважають права людини і дотримуються норм міжнародного права, і має на меті розробку дієвих механізмів боротьби з незаконним позбавленням волі для досягнення політичних цілей.

Раніше повідомлялося про те, що Європейський парламент підтримав створення Кримської платформи. Про це йдеться в резолюції про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на окупованому півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Великої Британії, США, Туреччини та інших країнах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі