Качинський: Польща повинна вимагати від Росії вибачень і компенсацій родичам жертв Катиня

Поділитися
Польська влада повинна добиватися від Росії вибачень і виплати компенсацій родичам жертв Катинськой трагедії. Про це заявив лідер найпопулярнішої польської опозиційної партії "Право й справедливість" (PIS) Ярослав Качинський, коментуючи постанову Державної думи Росії про визнання Катинськой трагедії злочином сталінізму.

Польська влада повинна добиватися  від Росії вибачень і виплати компенсацій родичам жертв Катинськой трагедії. Про це заявив лідер найпопулярнішої  польської опозиційної партії "Право й справедливість" (PIS) Ярослав Качинський, коментуючи постанову Державної думи Росії про визнання Катинськой трагедії злочином сталінізму.

"Мова йде про те, щоб зробити із цього остаточні висновки, визнати провину, попросити вибачення й заплатити (відшкодування)", - сказав Качинський, якого цитує офіційний веб-сайт PIS.

На його думку, якщо Росія цього не зробить, то постанова Держдуми буде лише декларацією.

За переконанням лідера PIS, влада Російської Федерації, яка є правонаступником Радянського Союзу, повинна визнати геноцидом розстріли польських військовополонених і працівників адміністрацій.

"Це необхідно визнати, тому що, як говорив світлої пам'яті президент, мій брат Лех Качинський, якщо це не було геноцидом, це значить, що геноцид буває лише тоді, коли знищують тільки певні народи, а інші  можна", - сказав Качинський.

Він зазначив, що росіяни називали Катинь "злочином" ще з 80- х років минулого століття.

На думку Качинського, польське керівництво може обговорити питання щодо виплат відшкодування під час візиту президента Росії Дмитра Медведєва в Польщу 6 грудня.

Нагадаємо, що 26 листопада Державна дума Росії прийняла заяву, у якій визнала Катинськую трагедію злочином сталінізму.

" Сімдесят років тому були розстріляні тисячі польських громадян, які утримувалися в таборах для військовополонених НКВС СРСР і в’язницях західних областей Української РСР і Білоруської РСР. В офіційній радянській пропаганді відповідальність за це лиходійство, що одержало назву Катинської трагедії, приписувалася нацистським злочинцям", - говориться в заяві.

Відзначається, що на початку 1990- х років було визнано, що масове знищення польських громадян на території СРСР під час Другої світової війни стало "актом свавілля тоталітарної держави". Відповідно до опублікованих матеріалів із секретних архівів, Катинський злочин було вчинено за прямою вказівкою Йосипа Сталіна та інших радянських керівників, відзначили автори документа.

Держдума РФ висловила  глибоке співчуття всім жертвам необґрунтованих репресій, їх рідним і близьким.
Катинський розстріл - масові страти польських громадян (в основному, полонених офіцерів польської армії), здійснені навесні 1940 року співробітниками НКВС СРСР. Як свідчать опубліковані в 1992 році документи, розстріли проводилися за рішенням особливої трійки НКВС СРСР, відповідно до постанови Політбюро ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940 року. Відповідно до оприлюднених архівних документів, усього було розстріляно 21 857 польських ув'язнених.

Спочатку "Катинським розстрілом" називали страти польських офіцерів у Катинськом лісу (Смоленська область) біля Катині, однак після виявлення  інших масових поховань польських громадян, а також радянських архівних документів, свідчать про розстріли, терміни "Катинський розстріл" і "Катинський злочин" стали вживати стосовно розстрілів  у квітні- травні 1940 року польських громадян, що перебували в різних таборах і в'язницях НКВС СРСР.
За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі