Уряд запровадив обов'язкове психіатричне обстеження для осіб, яких приймають на дипломатичну службу у зв'язку з "підвищеним психоемоційним навантаженням" на них.
Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету міністрів у четвер, 11 січня, повідомляють "Українські новини".
У пояснювальній записці до документа сказано, що він був розроблений Міністерством закордонних справ "для врегулювання перевірки наявності психіатричних протипоказань під час влаштування на роботу в органи дипслужби в зв'язку з підвищеною психоемоційною навантаженням, зокрема - під час довгострокових відряджень, особливо до країн із важкими кліматичними умовами або складною безпековою ситуацією".
Укладачі постанови нагадали що, згідно із законом "Про дипломатичну службу", перевірка стану здоров'я є обов'язковою умовою відправки дипломата у тривале відрядження.
Як повідомлялося, 7 грудня Верховна Рада прийняла за основу президентський проект закону про дипломатичну службу.
Наприкінці листопада президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект "Про дипломатичну службу". На думку президента, відповідний законопроект дозволить реформувати дипломатичну службу відповідно з європейськими та світовими стандартами, а також підвищить її престижність. Крім того, завдяки йому стане можливою уніфікація служби з положеннями закону "Про державну службу", а також забезпечення єдності підходів у правовому регулюванні особливостей дипслужби як складової частини державної служби.
Детальніше про виклики перед українською дипломатією читайте у статті Павла Клімкіна "Українська дипломатія на перехресті епох" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".