Ратифікаційний пакет Угоди про асоціацію з ЄС вже практично підготовлений. За вказівкою з Банкової МЗС зможе передати документи президенту вже наступного тижня. Про це ZN.UA повідомило джерело в Кабінеті міністрів.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко 2 червня доручив Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни підготувати і погодити з Євросоюзом план ратифікації Угоди про асоціацію.
Однак ніякого спеціального "плану" для ратифікації Угоди про асоціацію не вимагається, зокрема, Молдова ратифікувала свою угоду з ЄС на третій робочий день після підписання.
Як відомо, відповідно до закону про міжнародні договори, має бути підготовлений певний стандартний "ратифікаційний" пакет документів. Цим займається МЗС. Він також погоджує цей пакет з іншими міністерствами і відомствами, а потім вносить відповідне подання президентові. Глава держави, у свою чергу, робить подання до парламенту, після чого Верховна Рада приймає закон про ратифікацію міжнародного договору. Процедура звичайна, багаторазово обкатана і, як правило, не вимагає тривалого часу.
Однією з основних причин затягування ратифікації може бути позиція РФ: навіть після підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію вона як і раніше залишається серйозним подразником для Росії, приводом для погроз і шантажу. Що дуже напружує деякі європейські столиці. До недавнього часу вони намагалися вмовити Київ відтермінувати підписання. Як стверджують дипломатичні джерела ZN.UA, якби українська сторона, згнітивши серце, не погодилася на тристоронні консультації Україна-ЄС-Росія щодо реалізації Угоди про асоціацію, торжество євроінтеграції 27 червня для України не відбулося б.
Тепер європейці виснуть гирями на руках, переконуючи Київ відтермінувати ратифікацію.
У той же час, за наявною у ZN.UA інформації, "у разі різкого погіршення ситуації" Київ має намір ратифікувати Угоду про асоціацію негайно.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Татьяни Силіної "Угода - заручник". !zn
Читайте також:
Порошенко доручив МЗС якнайшвидше підготувати план ратифікації Угоди з ЄС
Вільна торгівля з ЄС не передбачає "технологічної благодійності" для України
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС: як це було ФОТО і ВІДЕО